iOS 11’de Sadece 3 Emojiyi Kullanarak Kilitli iPhone’daki Fotoğraflara Erişmek Mümkün!

Yeni iOS 11.1 Emojileri

Apple’ın sorunları ile büyük tartışmalara neden olan en yeni iOS sürümü olan iOS 11’deki tuhaflıkların ardı arkası kesilmiyor. iOS 11’de tespit edilen yeni bir hata ile artniyetli kişilerin sadece 3 emojiyi kullanarak iPhone’daki güvenlik önlemlerini (parola ve Touch ID) kolayca atlatabildiği ve fotoğraflara erişim sağlayabildiği ortaya çıktı.

teknik destek

iDeviceHelp tarafından keşfedilen hata Apple’a bildirildi. Hata, iOS 11.1 betalarında kullanılabiliyor ve fotoğraflara kolayca erişim sağlanmasına neden oluyor. Muhtemelen hata Apple tarafından bir sonraki iOS 11.1 betasında giderilecek.

Hatanın kullanılabilmesi için hedefteki cihazda Siri’nin, FaceTime’ın ve iMessage’ın aktif olması gerekiyor. Varsayılan olarak tüm iPhone’larda ve iPad’lerde bu özelliklerin etkin olduğu göz önüne alındığında olayın vahameti daha net bir şekilde görülüyor.

Hatadan kaynaklanan sorundan etkilenmemek için ise geçici olarak Kilit Ekranı’nda Siri’nin erişime kapatılması öneriliyor. Siri dışında iMessage ve FaceTime’ın da kapatılması yeterli.

Aşağıda video hatadan nasıl faydalanıldığını ayrıntılı bir şekilde yer alıyor.

müşteri hizmetleri