İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’de Uçak Modu Özelleştirilebiliyor

WWDC 2017’nin açılış konuşmasında tanıtılan, büyük değişiklikleri ve yenilikleri hayatımıza katan iOS 11 için yeni şeylerin keşfedilmesi süreci devam ediyor. Bu sefer keşfedilen bir başka değişiklik ise Uçak Modu tarafında oldu.

teknik destek

iOS 11’de keşfedilen Uçak Modu özelleştirme seçeneği ilk bakışta ilgi çekici durmasa da aslında pek çoğumuzun işine yarayacak bir şekle sahip.

Çoğumuzun bildiği üzere, iOS 10’da da dahil olmak üzere tüm eski iOS sürümlerinde Uçak Modu etkinleştirildiğinde, cihazdaki tüm etkin bağlantılar devre dışı kalıyordu. Ancak iOS 11 beta 2 ile beraber kullanıcılar Uçak Modu açıkken Bluetooth ve Wi-Fi’yı etkin hale getirebiliyorlar.

Hali hazırda piyasada yer alan birçok akıllı telefonda Uçak Modu etkinleştirildiğinde Bluetooth ve Wi-Fi etkinliğini koruyor veya manuel olarak etkinleştirilebiliyor. iOS 11 beta 2 ile keşfedilen bu değişiklik için de benzer durum söz konusu. Uçak Modu’nu açtıktan sonra cihazınızın Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarını manuel olarak etkinleştirmeniz gerekiyor.

teknik destek