İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’de Yaşadığınız Tüm Sorunlardan Kurtulun!

Apple, iOS 11’de tespiti yapılan hataları düzeltmeye, sorunları gidermeye devam ediyor. Şimdiye kadar iki ara güncelleme yayınlandı; iOS 11.0.1 ve iOS 11.0.2. Şu anda kullanılabilir en sonki iOS 11 sürümü iOS 11.0.2 ve Apple’ın bu sürüm için paylaştığı notlarda pek çok sorunun giderildiği, kararlılık iyileştirmelerinin yapıldığı yönünde bilgiler yer alıyor.

Gerçekten de öyle. Şu anda iOS 11.1 beta süreci devam ederken Apple, bir yandan da alt sürümde düzeltmeler yapıyor ve bu sürümlerde yaşanılan tüm sorunlar aslında bazı yöntemlerin doğru olmamasından kaynaklanıyor; OTA yolu ile güncelleme, biriken önbelleklerin zamanla sorun çıkarması gibi…

Bu yazımızda, iOS 11’de yaşadığınız tüm sorunlardan kurtulmanızı sağlamayı hedefliyoruz. Üstelik bu sorunlardan kurtulmak için iOS 10.3.3’e geri dönmenize gerek yok. Şimdi gelin adım adım sorunlardan kurtulalım.

iOS 11 Sorunlarından Kurtulma

iOS 11.1

1 Öncelikle iPhone’unuzda iOS 11.0 veya iOS 11.0.1 yüklü ise hemen iOS 11.0.2’ye geçiş yapın. Bunun için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz yeterli. Elbetteki iTunes’i de kullanabilirsiniz.

2 Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra iPhone’unuzdaki verileri iCloud ve iTunes ile yedekleyin. Bu adımda özellikle belirtmek istiyoruz ki yedekleme işlemini muhakkak yapmalısınız.

3 Şimdi buraya tıklayarak iOS 11.0.2 IPSW yazılım dosyasını indireceğiniz siteye gidin. Türkiye’deki aygıtlar için aygıtınıza göre “Global” seçimini yaparak yazılım dosyasını indirmelisiniz.

4 iPhone’unuzu, iPad’inizi veya iPod touch’ınızı lightning bağlantı kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

5 iOS 11.0.2 yazılım dosyasını indirdikten sonra, iPhone’unuzu DFU moduna almalısınız. DFU modu için aşağıdaki talimatları uygulayın;

DFU Modu

  • iPhone 6s ve önceki modeller, iPad veya iPod touch için: Uyut/Uyandır (Kilit) düğmesiyle birlikte Ana Ekran düğmesini aynı anda basılı tutun. Telefon kapanıp ekran komple kararınca beşe kadar sayıp Uyut/Uyandır düğmesini bırakın. Ana Ekran düğmesine basılı tutmaya devam edin.
  • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus için: Uyut/Uyandır (Kilit) düğmesiyle birlikte Ses Kısma düğmesine aynı anda basılı tutun. Telefon kapanıp ekran komple kararınca beşe kadar sayıp Uyut/Uyandır düğmesini bırakın. Ses Kısma düğmesine basılı tutmaya devam edin.

iOS cihazınızda siyah ekran olduğu halde bilgisayarınız telefonunuzu görecek ve iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecek.

6 Şimdi, iTunes ekranındayken klavyenizin Option/Alt tuşunu (Mac) veya SHIFT tuşuna (Windows) basılı tutarken farenizle “iPhone’a Geri Yükle” seçeneğine tıklayın.

Açılan ekrandan indirdiğiniz iOS 11.0.2 IPSW dosyasını seçin.

7 iTunes, iOS 11.0.2’yi aygıtınıza eksiksiz bir şekilde yeniden yükleyecektir.

Yazılımın yeniden yükleme işlemi başarıyla tamamlandığında aygıtınızın ekranında standart “Merhaba!” ekranı gelecektir.

Wi-Fi bağlantısının hızına göre iCloud önceki verilerinizi kısa süre içerisinde iPhone’unuza yükleyecektir. Elbetteki iTunes yedeklemesini kullanarakta verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

24 Yorum

  1. Gökhan Gökhan 4 Ekim 2017

    Ben hiç Ota dan update etmiyorum, devamlı bilgisayara takarak itunes üzerinden 2GB indirip update ediyorum, belki onun etkisindendir bilemiyorum, 11.0 dahll 11.0.1 ve yeni kurduğum 11.0.2 de ben donma ve pil sorunu yaşamadım.

  2. Yildiray Yildiray 4 Ekim 2017

    Sonuç iyi olan varmiki ?

Yorumlar kapatıldı.