İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’de Yeni Bir Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

iDeviceHelp tarafından ortaya çıkarılan yeni iOS 11 açığı, Apple’a bildirildikten sonra kamuoyuna açıklandı ve açıktan yararlanmak isteyen kişinin hangi adımları izleyerek kolaylıkla fotoğraflara nasıl erişeceği açıklandı. Görünüşe göre bu açık bazı iPhone ve iPad modelleri için yakın zamanda yayınlanan iOS 11.0.3 ve 11.1 Beta sürüm güncellerinde mevcut. Bu da yakın zamanda bu açığı kapatacak olan yamanın çıkacağı anlamına geliyor. Bilgilere erişmek oldukça basit bir yoldan geçiyor. Siri, FaceTime Audio ve iMessage’ın etkin olması yeterli oluyor.

Apple, bug konusunda uyarıldı ve bir güncelleme yayınlanana kadar kilit ekranından Siri erişimini kapamanız veya iMessage ve Facetime’ı kapalı tutmanızı öneriyoruz.

iDeviceHelp kanalı tarafından paylaşılan açık, telefonunuzda mevcut olan fotoğraflarınıza erişme imkanı sağlıyor. Güvenlik açığı, telefonunuza uzaktan erişim sistemiyle çalışan, casus yazılım tarzı şeylerle alakalı değil. Yani uzaktan erişimle fotoğraflarınızın çalınması gibi bir durum yok. Ancak cihaza fiziksel erişimi olan bir kişi tarafından kullanılabilir. Aşağıdaki video da açık detaylı bir şekilde gösterilmiş.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=UuACukwj1yk&w=640&h=360]

 

Bir yorum

  1. Ümit Ümit 21 Ekim 2017

    AppStore’da neden uygulamanız yok ?

Yorumlar kapatıldı.