İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’deki En İlginç Değişiklik Otomatik Parlaklık Ayarı için Oldu!

Apple, 20 Eylül’de iOS 11’in final sürümünü herkese açık olarak yayınlayacak bir pek çok yeni özellik ve değişikliklerle en yeni iOS sürümü kullanılmaya başlanacak. Apple’ın iOS 11’de yaptığı değişikliklerden biriside Otomatik Parlaklık ayarının yeri.

iOS 10 ve diğer sürümlerde Ayarlar > Ekran ve Parlaklık menüsünde yer alan Otomatik Parlaklık seçeneği Erişilebilirlik menüsüne taşındı. Artık Otomatik Parlaklık seçeneğine Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ekran Kolaylıkları menüsünden ulaşılabiliyor.

iOS 11 Otomatik Parlaklık

Apple’ın böylesi kullanışlı ve doğrudan pil ömrüne etki eden bir özelliği neden bu kadar ötede bir yere taşıdığı ise bilinmiyor. Denetim Merkezi veya Ekran ve Parlaklık menüsü üzerinden iOS aygıtınızın ekran parlaklığına müdehale ettiğinizde Otomatik Parlaklık devre dışı kalıyor ve yeniden etkinleştirmek istediğinizde bu kadar menüyü atlamanız gerekiyor.

Elbetteki Apple’ın yaptığı her değişikliğin altında her zaman mantıklı bir gerekçe yatar ve bu değişikliğin sebebini de muhtemelen iOS 11’in kullanıma sunulmasından sonra artan kullanıcı şikayetleri ile öğreneceğiz. Öyle ki Apple, belki de artan kullanıcı şikayetlerini dikkate alarak Otomatik Parlaklık seçeneğini yeniden Ekran ve Parlaklık menüsüne taşıyabilir.

4 Yorum

  1. mehmet üstün mehmet üstün 18 Eylül 2017

    Ömer Ergin 20 sine cıkardılar diye bir döküman yok nerden duydunuz ?

  2. Mustafa Mustafa 18 Eylül 2017

    Lansmanda 19 Eylül de yayınlanacak diye söylediler

Yorumlar kapatıldı.