İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’den iOS 10.3.3’e Nasıl Geri Dönülür?

Apple, iki gün önce, 5 Haziran’dan bu yana gelişticiler ve beta yazılım programı kullanıcılarıyla birlikte testlerini yaptığı iOS 11‘i herkese açık olarak yayınladı.

teknik destek

iOS 11 pek çok yeni özelliği, tasarımsal yenilikleri, arkaplan geliştirmelerini ve en önemlisi ARKit ile uygulamalara artırılmış gerçeklik deneyimini kazandırıyor oluşu ile göz dolduruyor. Ancak her kullanıcı için yenilik büyük bir anlam ifade etmiyor ve cihazlarında oluşan beklenmedik performans ve pil ömrü sorunlarıyla sıkıntı yaşayabiliyorlar.

Bu yazımızda, isteyen kullanıcıların iOS 11’den iOS 10.3.3’e nasıl geri dönebileceklerini anlatmaya çalışacağız.

Apple, şu anda iOS 11’den sadece iOS 10.3.3’e geri dönüşlere izin veriyor. Bu izin verme süreci muhtemelen yakın zamanda iOS 11 için bir ara güncellemenin yayınlanmasından sonra son bulacak. Bu nedenle iOS 10’a geri dönmek istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

iOS 11’den iOS 10.3.3’e Geri Dönme

1 Buradan devam ederek, iOS cihazınızla uyumlu olan iOS 10.3.3’ün yazılımını bilgisayarınıza indirin.

2 iOS cihazınızı bilgisayara bağlayıp DFU moda alın. iPhone 6s/6s Plus ve altı iPhone modelleri için ana ekran düğmesi + kilitleme/kilit açma düğmesine birlikte basılı tutun. Telefon kapanıp ekran komple kararınca beşe kadar sayıp kilitleme/kilit açma düğmesini bırakın. iPhone 7 ve 7 Plus için DFU mod için kilitleme/kilit açma düğmesine ve ses kısma düğmesine basılı tutmanız gerekmektedir.

iPhone DFU Mod

3 iOS cihazınızda siyah ekran olduğu halde bilgisayarınız telefonunuzu görecek ve iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecek.

4 Bilgisayarın Shift tuşuna basılı tutup iTunes’te iPhone’u geri yükle’ye tıklayıp indirdiğimiz iOS yazılım dosyasını seçip geri yükle diyoruz.

müşteri hizmetleri

7 Yorum

  1. emirhan dincer emirhan dincer 30 Eylül 2017

    benimde vardı gitti

  2. erdil erdil 30 Eylül 2017

    Kardeşim ben 11.0.1 deyken yedek aldım itunes ve icloud a , sonra 10.3.3 e döndüm ve yedeği al diyorum yeni sürüm var onu yükle öyle yedeği alalım diyor. onu nasıl halledecez

  3. Yasin Yasin 21 Eylül 2017

    Bunları yapınca telefondaki bilgiler silinecek mi peki _?

Yorumlar kapatıldı.