iOS 11’in Kilit Ekranı Nasıl Gözükecek?

iOS 11

Bu günlerde, özellikle de Apple’ın WWDC 2017‘yi resmi olarak duyurması sebebiyle, iOS 11‘le ilgili konseptlerin peş peşe gelmesi kesinlikle bir sürpriz değil. Gerçekten de tasarımcılar, iOS 11 konseptleri ile ön plana çıkıyorlar ve kendi hayal dünyalarından ve ortalıkta dolaşan söylentilerden bir demek oluşturuyorlar.

teknik destek <

Konseptlerde fütüristik iOS 11 özelliklerinin hayal edilmesi kesinlikle eğlenceli ama biz daha çok Apple’ın tasarım çizgisine yakın konseptlere odaklanmalıyız. Bu bağlamda Matt Birchler, bir adım öne çıkarak, sadece yapılabilir değil aslında son derece faydalı olabilecek iOS 11 Kilit Ekranı fikirlerini canlandırdı.

Hızlı bir örnek olmasına adına Birchler’in, Apple’ın hava durumu bilgisini daha ulaşılabilir kılması adına iOS 11’in Kilit Ekranı‘nda sol üst köşede konumlandırmış. Tasarımcı, pek çok insanın hava durumu bilgisine ulaşabilmek için ekran kilidini açtığını düşünüyor. Bu yüzden bu bilginin kullanıcılara en kısa yoldan ulaştırılması gerektiğine inanıyor.

iOS 11 Kilit Ekranı

Tasarımcının ortaya koyduğu ilginç bir diğer fikir ise, Kilit Ekranı’nda Mesaj bildirimlerini daha derli toplu tutabilmek adına bir araya getiriyor. Aslında bunu tüm uygulamalar için uygulayan tasarımcı bu noktada bildirimlerin birbirine girmesini kesinlikle önlemiş oluyor.

iOS 11 Bildirimler

Tasarımcının öne sürdüğü diğer fikirler arasında, akıllı bir bildirim sistemi gibi detaylar da yer alıyor.

Apple’ın büyük, en yeni iOS güncellemesi olacak olan iOS 11’in tanıtımına yaklaşıldıkça hakkında daha fazla konsept daha fazla söylentiler duyacağımız bir gerçek. Umarız bunların içinden gerçek anlamda beğenilenler Apple’ında ilgisini çekiyordur.

müşteri hizmetleri