İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’le iMessage’a Yeni Ekran Efektleri Dahil Edildi

Bu sonbaharda yayınlanacak olan iOS 11‘de, iMessage ile arkadaşlarına ve sevdiklerine mesaj gönderecek olan kullanıcılar, Apple’ın kullanıma sunduğu iki yeni ekran efektini kullanabilecekler. En önemlisi ise bu yeni efektler iOS 11 beta 1 ile kullanılabiliyor.

Özellikle yeni “Yankı ile Gönder” efekti, girilen herhangi bir metni ekranın her yerine yayıyor ve hareket ettiriyor. İkinci efekt ise “Spot Işı ile Gönder”. Bu efekt ile, mesaj metniniz büyük bir ışık ile vurgulanarak öne çıkartılıyor.

iOS 11’in ilk geliştirici betasına yeni bir Balon efekti eklenmedi ancak gelecekte Cupertino merkezli şirketin bu yönde bir ekleme yapması söz konusu olabilir.

Ekran ve Balon efektleri, geçtiğimiz yıl iMessage’ın App Store’a dahil edilmesiyle ve platform için uygulama/çıkartma geliştirilmesinin önünü açılmasıyla gelmişlerdi. iOS 10 ile bu seviyede bir gelişim yaklayan iMessage platformu, iOS 11 ile gelişimini kararlılıkla sürdürüyor. iOS 11 ile para gönderme/alma, akşam yemeği için rezervasyon yaptırma gibi yeni özellikler platforma dahil edilirken birtakım tasarımsal değişiklikler yapıldı.