İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’le Siri’ye Daha Fazla Üçüncü Parti Uygulama Desteği Geliyor

Apple, önümüzdeki haftanın başında, Türkiye saati ile 20:00’da düzenleyeceği Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda en yeni iOS sürümünü iOS 11’i duyuracak. Cupertino merkezli şirketin en yeni mobil işletim sistemi ile birlikte bir takım Siri tabanlı yeniliklerini tanıtması bekleniyor.

teknik destek

Bunlardan ilkinin dijital asistanın kullanımının daha da genişletilmesi olacağı belirtiliyor. Böylece Siri’nin daha fazla üçüncü parti uygulama desteğine kavuşacağı ve SiriKit sayesinde iPhone ve iPad için artan sayıda çeşitli uygulamalara Siri’nin dahil edileceğini söylememiz mümkün.

Uygulama geliştirme tecrübesine sahip veya SiriKit kullanma deneyime sahip olan herkes, uygulamaları için Siri desteğini kullanıma sunabilirler. Apple zaten bunun başlangıcını iOS 10 ile yaptı ancak bazı sınırlar vardı ve şirketin iOS 11’de bu sınırı tatmin edici düzeyde genişleteceği söyleniyor.

Apple, iOS 11’i tanıtmasıyla birlikte hızlı bir şekilde Siri için derinlemesine çalışmaların önünü açarak harekete geçecek. Böylece kısa süre içerisinde pek çok uygulamanın Siri ile uyumlu hale getirilmesi sağlanacak ve Siri’nin daha geniş bir kullanım alanına kavuşması mümkün olmuş olacak.

teknik destek