iOS 12.1.1 ile iPhone internet yavaşladı ve şebeke sorunu çıktı

iOS 12.1.1 ile iPhone internet yavaşladı ve şebeke sorunu çıktı

Apple’ ın son güncellemesine büyük tepki geldi. iOS 12.1.1 iPhone internet yavaşlaması ve iPhone şebeke sorunu ortaya çıktı. Sizde de internet yavaş mı?

teknik destek

iOS 12.1.2 güncellemesi geliyor Beta 1 sürümü yayınladı. Apple, iOS 12.1.1 sorunlarından dolayı iOS 12.1.2 Beta 1 güncellemesini açtı.

Apple şirketi yaklaşık 10 gün önce kullanıcılarına iOS 12.1.1 sürüm güncellemesi yaparak kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Ancak güncellemede olumsuzluklar olunca, iPhone kullanıcılarının hevesi yarım kaldı. 12.1.1 güncellemesi ile iPhone şebeke bağlantı sorunları ile teknoloji haberlerinde yerini aldı.

iOS 12.1.1 ile iPhone internet yavasladi ve sebeke sorunu cikti-3

iOS 12.1.1 iPhone internet yavaşlaması ve şebeke sorunu

En son yapılan güncelleme sonrasında iOS genel yapısı, FaceTime görüntülü konuşma için kamerayı ters çevirme ve tek dokunuş ile sohbet başlatma gibi işlemleri güncellemeye dahil ederek kullanıcıları sevindirmişti. Ama daha sonra yeni güncellemede sorun olduğu ortaya çıktı.

iOS 12.1.1 güncellemesi ile çeşitli bölgelerde Apple kullanıcılarının, güncellemeyi yapmasından sonra şebeke kaybı ve internet bağlantılarında yavaşlama gibi birçok sorun yaşanıldığı belirtildi. Bu şikayetlerden kaynaklı olarak cihazların mobil veri hizmetine ulaşamadığı söylendi. Bir diğer şikâyet ise kullanıcıların şebeke bağlantı erişimi kesilerek mobil cihazlarını kullanamadığı dile getirildi. Bununla birlikte çeşitli uygulamalar üzerinde mobil veri işlevinin görev yapmadığı şikayeti de gündeme geldi.

Apple kullanıcıları, Google uygulamalarında herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığını belirtti. Kullanıcıların en sıklıkla yaptığı çözüm yönetimi olarak bilinen cihazı yeniden başlatma işleminin de bu soruna çözüm olmadığını belirterek, yeni güncelleme için Apple şirketinin biran önce bilgi verilmesi istendi.

Güncelleme testi geçemedi!

Apple, yeni güncellemeleri kullanıcılarına sunmadan önce beta test gerçekleştirmesi yapmaktadır. iOS12.1.1 güncelleme testinin raporlarında yer alan önemli detay ise güncellemenin şebeke testini geçememesiydi. Apple şirketi, çıkan olumsuz rapora rağmen güncellemeyi aktif hale getirerek binlerce kişinin tepkisine maruz kaldı.

müşteri hizmetleri