İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 12.1 Beta 3 Çıktı!

Apple’ın geliştirici kimliği bulunan üyeler için iOS 12.1’in ikinci beta sürümünü paylaşmasının ardından bir hafta geçti ve üçüncü beta sürümü paylaşıldı. Geliştirici iOS 12.1 Beta 3 için sürümü artık indirebiliyor.

teknik destek

Kaydını yapmış Apple geliştiricilerinin Geliştirici Merkezi üzerinden yeni iOS 12.1 Beta 3 sürümünü yüklemek için uygun konfigürasyon profilini yüklemeleri gerekiyor. Bunun sonrasında Ayarlar-Genel-Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden OTA yoluyla güncellemeyi indirebiliyorsunuz.

iOS 12.1, Apple’ın iPhone XS ve XS Max modelleri için sunacağını söylediği bazı özellikleri barındırıyor. Bu sürüm, fiziksel bir SIM kart olmadan operatör tarifesi etkinleştirebilen eSIM desteğini ekliyor. Türkiye’de bu sistemin desteklenmediğini belirtelim.

iOS 12.1 Beta 3 Güncellemesi

Güncellemeyle birlikte Portre Modu’nda çekimi yapılan fotoğrafların alan derinliğini çekim esnasında ayarlayabiliyorsunuz. Bu özellik iPhone XS ve XS Max modellerinde sadece fotoğrafı çektikten sonra düzenlenebiliyor.

iOS 12.1 Beta üsrümü yüklü olan bir iPhone XS veya iPhone XS Max modelinde çekim yaparken ekrandaki “F” simgesine dokunduğunuzda arka planın bulanıklığını düzenlemek için Derinlik Denetimi özelliğine erişebilirsiniz.

Yeni modellerin özelliklerinin dışında iOS 12 beta sürecinin sonunda ertelenen Grup FaceTime özelliği tekrar aktif oluyor. Bu özellik Apple’ın test sürecini uzatması gerektiği için ertelenmişti.

Bunlara ek olarak iOS 12.1 Beta 3, iOS 12’de ortaya çıkan hataları ve sorunların çoğunu ortadan kaldırıyor.

teknik destek

Bir yorum

  1. Ali Ali 13 Ekim 2018

    iPhone X için bu gücelleme beta3 ne gibi değişiklik yada iyileştirme içeriyor. ???

Yorumlar kapatıldı.