iOS 12.1 İle Neler Geldi!

ios-12-1-ile-neler-geldi

iPhone, iPad ve iPod touch modellerinin işletim sistemi olan iOS’in yeni sürümü iOS 12.1 ile birlikte gelecek olan yeni özellikler belli olmaya başladı. İşte iOS 12.1 ile birlikte gelecek olan yeni özellikler. 

teknik destek

Apple’ın geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen WWDC 2018 etkinliğinde duyurduğu iOS 12 sürümü gelişmeye devam ediyor. Eylül ayında desteklenen cihazlar için yayınlanan iOS 12 sürümü ile birlikte kullanıcılar pek çok yeni özelliğe kavuşmuştu. Apple hız kesmeden yeni iOS güncellemesi olan iOS 12.1 üzerinde çalışmaya devam ederken iOS 12.1 ile gelecek olan yenilikler belli olmaya başladı. 

1- Onlarca Yeni Emoji

iOS işletim sistemi demek en güncel emoji paketi demek. Bu anlamda sürekli olarak yeni emoji paketlerini iOS kullanıcılarına sunan Apple, iOS 12.1 ile birlikte 80 yeni emoji kullanıcıların kullanımına sunuluyor. Yeni emoji paketinde nazar boncuğu da yer alacakken Apple’ın klasik iPhone’u da değişiyor. Alışılmış olan iPhone emojisi yerine Apple çentikli ekrana sahip olan iPhone emojisini kullanıcılarına sunuyor. 

2- Bir Türlü Gelmeyen Grup FaceTime Sonunda Geliyor

Apple’ın ilk olarak iOS 12’nin tanıtımında duyurduğu grup FaceTime görüşme özelliği, iOS 12 ile birlikte gelmemişti. Kullanıcılar bu özelliğin iptal edildiğini düşünseler de Apple bu özelliğin iptal edilmediğini iOS 12.1 ile birlikte geleceğini açıkladı. Kullanıcılar iOS 12.1 ile birlikte gelecek olan grup FaceTime özelliği sayesinde FaceTime görüşmelerine arkadaşlarını da ekleyebilecek. 32 kişiye kadar görüntülü görüşme yapabilecekler. 

3- Selfie Kamerası Sorunu

iOS 12 ile birlikte kullanıcıların en büyük sorunlarından birisi olan Selfie kamerası sorunu iOS 12.1 ile birlikte düzeltiliyor. Bilindiği gibi iPhone X, iPhone XS ve iPhone XR kullanıcıları selfi kameralarından fotoğraf çektiklerinde yüzlerinin fazla pürüzsüzleşmesinden şikayetçiydi. Apple kullanıcıların isyanını duydu ve iOS 12.1 ile birlikte bu özelliği düzeltti. 

4- Kilit Ekranından El Feneri ve Kamera Sesi

iOS 12.1 ile birlikte güncellenen bir diğer konu ise kilit ekranında yer alan kamera ve el feneri sesi oldu. Kullanıcılar yeni güncelleme ile birlikte rahatsız eden sesler yerine daha metalik ve kucağa hoş gelen sesler duyacak. 

5- Derinlik Kontrolü Seçeneceği 

Yeni iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone Xr’ın en önemli özelliklerinden birisi olan tam zamanlı derinlik kontrolü iOS 12.1 ile birlikte kullanıma sunuluyor. Kullanıcılar yeni güncelleme ile birlikte akıllı telefonlarından basit ayarlama ile derinlik kontrolü ayarlaması yapabilecekler.

6- eSIM 

Apple’ın yeni iPhone modellerinde çift SIM kart özelliğini duyurmuştu. Apple’ın bu özelliği sayesinde kullanıcılar bir fiziksel bir SIM karta ek olarak eSIM kart’ta kullanabileceklerdi. Henüz ülkemizde desteklenmeyen iki SIM kart özelliği iOS 12.1 ile birlikte desteklenen ülkelerde kullanıma sunuldu. 

7- Apple Watch Değişiklikleri

Yeni iOS 12.1 güncellemesiyle birlikte Apple Watch sahipleri Face Gallery uygulamasının altında yeni bir renk görecek. Kullanıcılar bu renge tıklayarak görüşmeler esnasında sesi dışarıya verebilecek. 

iOS 12.1 Ne Zaman Çıkıyor!

ios-12-1-ile-neler-geldi-2

iOS 12.1 güncellemesi Apple tarafından yayınlanmış durumda. Eğer ki sizde iOS 12 güncellemesini kullanıyorsanız cihazınızı Ayarlar – Güncelleme adımlarını izleyerek en son iOS sürümü olan iOS 12.1 sürümüne güncelleyebilirsiniz. 

müşteri hizmetleri