İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 12 aşırı pil tüketim sorunu çözümü

iPhone telefonunuzda iOS 12 aşırı pil tüketim sorunu var mı? iOS 12 pil süresini uzatmak için bazı iyileştirmeleri içeriyordu. Yayınlanan ilk sürüm yanında pil tüketimi sorununu getirmişti. Sonrasında yeni sürümle çözüm sunulmuştu.

iOS 12 güncellemesiyle beraber, Apple kullanıcılarının cihazlarındaki pil performansından şikayetleri geldi. Özellikle sürüme uyum sağlamayan bazı güncellemelerle beraber, aslında pil tüketimi konusunda da bir dezavantaj ortaya çıkmış oldu. Güncellemenin üzerinden birkaç gün geçmemesine rağmen pil tüketimindeki sorun düzelmediyse, çözüm yollarına ulaşmak için gerekli adımlar izlenmelidir.

iOS 12 asiri pil tuketim sorunu cozum yollari

Apple pil ömrünü uzatmak için yapılacaklar

Apple marka ürünler, genel anlamda hızlı bir şekilde şarj yemektedir. Bu yüzden de, pil ömrünü uzatacak işlemlerin yerine getirilmesi gerekir. Pil ömrünü uzatmak için ekran parlaklığının otomatik bir şekilde cihazın ayarlamasına bırakılması gerekir. Uygulamaların bildirim sağlaması için sürekli olarak açık tutulması, pil ömrünü azaltan unsurlardan bir tanesidir. Bu yüzden de bildirimlere izin ver ve kilitli ekranda gösterilme seçeneklerinin kapatılması gerekecektir. Apple sisteminde, iOS bazı durumlarda uygulamadaki içeriklerin sürekli olarak yenilenmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı da şarj çabuk bitmekte ve pil ömrü azalmaktadır. Arka planda çalışan uygulamaların, aslında işe yaramayanlarını listeden çıkartmak gerekir. Çünkü bu etkileyici özellik, pilin daha çabuk bitmesine sebep olmaktadır. Hareketlerin ayarlar bölümünden azaltılması sayesinde, artık şarjın daha iyi gitmesi sağlanabilir.

Sorunlar hala çözülmediyse

Batarya ömrünü tamamlamak üzere olabilir. Ömrünü tamamlayan veya tamamlamasına az kalan bataryaların şarjı tamamen bittiğinde, telefonu şarja taktığınızda dolum yapmaz. Eğer tamamen bitmezse örnek %5 seviyesinde şarja takarak kullanırsanız belki uzun bir süre az şarj süresiyle kullanabilirsiniz.

iOS 12 aşırı pil tüketim sorunu için yukarıda belirtilen çözüm yolları işe yaramadıysa, sıfırdan yazılım yüklemesi yapılabilir. Yine durum aynıysa, artık telefonun bataryasının zarar görmüş olduğunun anlaşılması gerekir. Bu yüzden de en kısa sürede Apple yetkili servisine telefonu götürmek ve durumun düzeltilmesi için istekte bulunmak gerekmektedir.

Bir yorum

  1. cavusabidin cavusabidin 18 Kasım 2018

    Nokia 3310 en iyisi. Bu sıkıntıların hiçbiri yok.

Yorumlar kapatıldı.