iOS 12 güncellemesi ne gibi yenilikler getiriyor?

3

Apple, her yıl bir yeni iOS güncellemesini sunmaya devam ediyor. Bir yeni güncelleme ise iOS 12 olacak. İşte iOS 12 hakkında detaylar..

teknik destek <

Apple, yeni ve kapsamlı bir güncelleme olan iOS 12 ile kullanıcılarına büyük yenilikler sunacak. Bu bakımdan Apple köklü değişikleriyle ana ekran ve kilit ekranının yanı sıra ses çubuğu, uygulama çubuğu ve misafir modu gibi bazı yeni özellikler sunuyor.

1

Ana ekran ve Kilit ekranı

Kişiler yeni güncellemeyle beraber kilitleme ekranında yapılan hava durumu ve daha fazla bilgiyi, ana ekran üzerinde çentik yardımıyla yapabilecek. Ayrıca kilit ekranında iPhone X’in kilidini açmak veya giriş ekranına gelmek için hızlıca kaydırmaya artık gerek yok. Kişiler istedikleri taktirde istenilen uygulamaları da kilitleyebilecek.

2

Ses Çubuğu

Apple’dan talep edilen bir istek daha vardı ve gerçek oluyor. iOS’ta yer alan ses seviyesi kontrolünün daha fazla iyi olması gerekiyordu. Ekranın sağ veya solundan aktif edilecekmiş gibi duran bu arayüz dışında pek bilgi henüz yok.

3

Misafir Modu

Face ID ile ortaya çıkan bazı endişeler ve en önemlisi, dokunmatik kimliği gibi birden fazla kişiyi desteklememesiydi. Yeni misafir moduyla bu sorun ortadan kalkıyor.

4

Uygulama Çubuğu

Bu güncellemeyle beraber Apple, kullanıcılarına çok büyük kolaylık sağlayacak diyebiliriz. Çok ufak hareketlerle birden fazla şeyi aynı anda görebileceksiniz.

5

iOS 12 güzel geliyor gibi. Peki siz yeni iOS güncellemesi için ne düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.