iOS 12 İle iPhone’lara Sevindiren Bir Yenilik Geldi

iOS 12 İle Kapı Kilidi Açma Özelliği

Apple WWDC 2018’de iOS 12 iPhone yenilikleri ve geliştirilen birçok hizmet açıklandı. Açıklanan en büyük hizmetlerden biri ise NFC çipinin kullanımının geliştirilmesi oldu.  Son yıllarda teknoloji devi olarak tanınan Apple, iphone 6 serisinden beri tüm iPhone modellerinde NFC çipi bulundurmakta. NFC çipleri ise yalnızca Apple Pay ödemesi gerçekleştirebildiğinden ve müşteriler daha fazlasını talep ettiğinden Apple bu konuya bir yenilik getirdi. Apple’ın sunacağı yeni işletim sistemi iOS 12 ile iPhone yenilikleri ilki NFC çipinin kullanımının genişletilip müşterilere daha geniş hizmet sunulması olacak. Türkiye’de kullanılamayan Apple Pay nedeni ile piyasada fazla yankı bulmayan NFC çipleri, yeni işletim sistemi ile geliştirilerek birçok alanda kullanılabilecek. NFC çipinin en kullanışlı özeliklerinden biri olan ve yurt dışında son zamanlarda oldukça popüler olan Apple Pay aracılığı ile kullanıcılar kredi kartı gibi herhangi bir araç kullanmadan ödemeleri iphonelarını pos cihazlarına okutarak gerçekleştirmeye yeni sistemde de devam edebilecek.

teknik destek <

iOS 12 İle Kapı Kilidi Açma Özelliği

WWDC 2018 etkinliğinde tanıtımı yapılan yeni iOS 12’de çipin bundan farklı olarak birçok yeniliğe de kapılarını açacağı konuşuluyor. Ayrıca tüm bu yenilikler yalnızca İphone’lara özgü değil, Apple Watch ürünlerinde de aynı hizmetler sağlanacak. İphone ve Apple Watch ürünler içerisinde yer alan NFC çipinin kullanılmasının beklendiği ikinci alan ise kapı güvenlikleri. Öncelikli olarak Apple’ın yeni merkezi Apple Park’taki kapılarda kullanılan bu yeni sistem ile Apple çalışanları bu merkeze iphone ya da Apple Watch aletlerini göstererek girebilmektedir. NFC çipleri yanında HID Global de kapı açma sistemlerinde kullanılan teknolojilerden biridir. HID Global ve NFÇ çiplerinin ortak kullanımı sonucu geliştirilen kapı açama sisteminin yeni iOS 12 ile birlikte halkın kullanımına da sunulacağı konuşulanlar arasında. iOs 12 ile birlikte kullanıcıların hizmetine sunulması beklenen iPhone yenilikleri yalnızca garaj gibi kapılarda değil aynı zamanda otel odaları, işyeri kapıları ve daha birçok kapıda kullanılacak şekilde geliştirilmekte.

iOS 12 Öne Çıkan Yenilikler

Gerçekleştirilen Apple WWDC 2018’de açıklanan iOS 12 ile iPhone yenilikleri içinde bir diğeri ise Apple Books’un kullanıcılara en kolay kullanımı sunacak şekilde geliştirilmesi. Book Store sekmesi ile birçok yeni kitabı keşfetme ve özel fiyatlarda sunulan kitaplar arasında daha rahat gezinme imkanı sunan yeni Apple Books da tanıtımda öne çıkan özelliklerden. Ayrıca birçok kullanıcı tarafından sıklıkla kullanılan Siri de yeni işletim sistemi için geliştirilip üst düzey özelliklerle yeniden hizmete açılacak. 40 üzerinde dili kapsayacak hale getirilen ve genişletilen Siri artık spor, sağlık, magazin, seyahat gibi birçok farklı konuda da daha donanımlı ve kullanıcılara yardım etmeye hazır hale getirildi. Bunun dışında favori fotoğraflara ulaşımı da kolaylaştıran yeni Siri’de fotoğraflara kişi, yer, konum ve zaman gibi kriterlere göre ulaşmak mümkün olabilmekte.

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.