İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 13 Eylül’ ün 15 – 17 arası gelebilir

iPhone, iOS 13 güncellemesi bu ay yayınlanması kesin gözüyle bakılmakta. Hatta çıkış tarihi için bir tahminde ortada dolaşmakta. Beklenti 2019 iPhone tanıtım etkinliğinden hemen sonraydı. Ama tahmini etkinlikten sonra 1 hafta içerisinde yapılabilir.

teknik destek

Apple’ ın etkinlik tarihi Eylül’ ün 10. Son tahminlere göre bu tarihte iOS 13′ e yer verilecek ama hemen dağıtıma açılmayacak.

iOS 13, 15 Eylül, 16 veya 17 Eylül tarihinde kullanıcılarıyla buluşabilir. Bu tahmin son iki yıl içerisinde yapılan güncelleme tarihleri göz önüne alınarak tahmin edildi.

Apple ilk olarak yeni sürüm hakkında bilgi ve alacak cihazları anlatan bir sunum yapacak. Sonrasında 5 ile 7 gün içerisinde resmi güncelleme başlayacak.

Tahmini tarihler Apple’ ın geleneksel yapısından dolayı ortaya atıldı. Önceki iki sürümde etkinlikten 5 gün sonra ve 7 gün sonra çıkması bu tahminlerin doğruluğunu kanıtlar gibi.

Yakın yıllar incelendiğinde en geç 8 gün sonra yeni iOS güncellemesi dağıtıma açılıyor. Anlayacağınız bu ay içerisinde iOS 13 çıkmış olacak.

iOS 13 alacak telefonlar tahmini olarak iPhone 7 ve üst modellere gelecek.

teknik destek