İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 13 uygulama kaldırma abonelik ücreti uyarısı

Apple’ dan önemli bir yenilik iOS 13 betası’ na eklendi. Artık aylık veya haftalık abonelik olan uygulamaları kaldırdığınızda size uyarı gelecek.

Bazı kullanıcılar satın aldıkları ya da abone oldukları uygulamaları kaldırdığında sanki artık ücret yansımayacağını düşünüyorlar ya da abone ücretinin olduğunu unutuyorlar. Uygulamayı kaldıran kullanıcı daha sonra uygulama abonelik ücretiyle karşılaştığında sinirlenip Apple’ a şikayette bulunuyorlar. İşte Apple’ da bunun önüne geçmek için yeni bir özelliği yeni iOS sürümüne ekledi.

iOS-13-uygulama-kaldirmada-abonelik-ucreti-uyarisi-2
iOS 13 uygulama kaldırma abonelik ücreti uyarısı

iPhone uygulamada abonelik ücreti uyarısı

Apple, iOS 13 güncellemesine yeni eklediği abonelik ücreti uyarı yeniliği kullanıcılarından tam not aldıracak şekilde yapılmış. Uygulama kaldırıldığında ödemenin devam edeceğini ve ister devam etmesi isterse aboneliğin iptali önerilecek

App Store’ de abonelik ücreti devam eden uygulamalar yönünde yapılan bu değişim bizden de tam not aldı. Tabi birde haftalık abonelik veya aylık abonelik olan uygulamalarda sonraki ücretlendirme yapılmadan önce uyarıda bulunulursa çok daha iyi olacak.

Yeni özellik şu an çıkan beta sürüme ilave edildi. iOS’ un 13 güncellemesi çıkana kadar yine belki bazı özellikler eklenmeye devam edebilir.