İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.2.1 Güncellemesi Özellikle iPhone 5 ve iPhone 4s için Kritik Önem Taşıyor

Apple, iOS 8‘in üzerine tanıttığı iOS 9 ile tüm performans sorunlarını çözeceğini en başta söylemiş ve bunun için iOS 9’un kullanıma sunduğu günden bu yana güncellemelerle üstüne düşeni yapıyor. Son yayınlanan iOS 9.2.1 güncellemesi de bu anlamda kritik bir öneme sahip.

Güncelleme performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri odaklı ancak gözüken o ki iPhone 5 ve iPhone 4s için ayrı bir öneme sahip. Yapılan performans testlerinde iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 5s için iOS 9.2.1 güncellemesinin bir iOS 9.2’ye göre büyük performans farklılıklarına sahip olmadığı ama iPhone 5 ve iPhone 4s için büyük performans farklılığını getirdiği görüldü.

Performans testleri karşılaştırmalarında, özellikle iPhone 5 ve iPhone 4s için iOS 8.4.1 güncellemesine göre iOS 9.2.1 güncellemesi yüklü cihazlarda 5 kata kadar fark mevcut. Ön yükleme sürelerinin kısalması bunu açıkça göstermektedir.

Apple’ın son iOS güncellemelerinin de performans odaklı olması planlarına dair fikirler veriyorken iOS 9.3 güncellemesinin ilk beta güncellemesinin gelmesi yenilikleri de beraberinde getirmişti. iOS 9.3’ün getirdiği yeniliklere ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

iOS 9.2.1 güncellemesinin iPhone 5 ve iPhone 4s kullanıcılarının özellikle yapmalarını, iOS 9’a geçiş yapmamış iPhone 5 ve iPhone 4s kullanıcılarının da hemen geçiş yapmalarını öneriyoruz.