İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.2.1 için Jailbreak Ortaya Çıktı: Flying JB

Çinli hacker Min Zheng “Flying JB” adını verdiği iOS 9.2.1 için Jailbreak tanıtımı için bir YouTube videosunu yayınladı. Yayınlanan demo videoda iPhone 5c üzerinde Jailbreak iOS 9.2.1 gösteriliyor. Aynı zamanda JB aracı ile birlikte cihazınıza Mobil Terminal uygulamasının da geldiğini belirtelim. Bu iPhone veya iPad’inizde komut çalıştırmak için eşsiz bir fırsat anlamına geliyor.

teknik destek

Hacker Zheng ayrıca yayınladığı blog yazısı ile iOS 9.2.1 için güvenlik açığını paylaşmış durumda. Yani bu iOS sürümü için artık Jailbreak kesinleşti diyebiliriz. Ancak bu noktada üzücü bir detay söz konusu. Bu açık iOS 9.3.2 üzerinde kullanılamıyor ve Apple’ın iOS 9.3.2’yi çok daha güçlü hale getirdiği belirtiliyor. Hatta Zheng’e göre iOS 9.3 ve iOS 9.3.1’de için de JB oldukça zor.

Yayınlanan demo videosu;

Tam bu noktada bir diğer kötü haberimiz ise iOS 9.2.1 için çıkan bu Jailbreak aracının sadece iPhone 5 ya da daha düşük cihazlarda çalışacağı. Yani JB aracının 32 bit cihazları kapsadığı açık. Ayrıca araç PanGu veya TaiG benzeri değil. Yani bir cihazınızı Jailbreak yapmak oldukça kolay olmayacak.

Eğer ki maceracı iseniz kaynak kodunu kontrol edebilirsiniz. Buradan devam ederek, Github üzerinden araç kodlarına ve yönergelerine ulaşabilirsiniz. Yine de aceleci davranmamanızı öneririz.

teknik destek