İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.1 Güncellemesi Geliyor!

Geçtiğimiz hafta başında yayınlanan iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte pek çok yeni özellik kullanıma sunulmuştu ve iOS 9.3 kısa sürede beğenilen iOS sürümü haline gelmiş durumda. Ancak her geçen gün bazı konularda ortaya çıkan eksiklikleri ve hataları giderek artıyor diyebiliriz.

teknik destek

Apple’ın resmi destek forumları üzerinden iOS 9.3’le ilgili onlarca hatta yüzlerce şikayet başlıkları bir bir açılıyor. Öyle ki kullanıcılar özellikle dün de haberini yaptığımız Safari çökme ve donma sorunlarından muzdarip olduklarını belirtiyorlar. Bunlarla birlikte pek çok hata ve sorunun da mevcut olduğunu belirtelim.

Özellikle iPhone 6s’le gelen 3D Touch ve Live Photos ikilisinin iOS 9.3 güncellemesi sonrası hemen hemen kullanılamaz hale geldiğini belirten bir kitle de oluşmuş durumda.

Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmış değil ancak şirketin sorunların farkında olduğu ve şu anda üzerinde çalışmalar yaptığı açık. Bu bağlamda şirketin bu hafta veya Nisan ayının ilk hafta içerisinde iOS 9.3.1 güncellemesini yayınlaması ve mevcut sorunları ortadan kaldırması söz konusu. Hatta bunu doğrulayan bazı analist raporları da mevcut.

iOS 9.3.1 güncellemesi ile ilgili her gelişmeyi sizlerle paylaşıyor olacağız.

müşteri hizmetleri