İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.1 Güncellemesi Nasıl? iOS 9.3’de Yer Alan Sorunlar Çözüldü mü?

Apple’ın uzun zaman beklenen iOS 9.3 güncellemesini 21 Mart akşamı yayınlaması ile güncellemeyi iPhone/iPad/iPod touch cihazlarına uygulayan pek çok kullanıcı memnun kalırken yine pek çok kullanıcı bir yığın sorunla karşılaştılar. Hal böyle olunca iOS 9.3 güncellemesinin beraberinde getirdikleri yeniliklerden çok sorunları konuşulmaya başlandı.

teknik destek

Pek çok kullanıcı daha iOS 9.3 güncellemesini bile cihazlarına tam olarak uygulamadılar bile. Güncelleme adımlarından olan “Cihaz Etkinleştirme” adımında sorun yaşayan kullanıcıların -özellikle iPhone 5s ve önceki iPhone cihazları başta olmak üzere- cihazları adeta kullanılamaz hale geldi. Güncellemeyi uygulayabilen kullanıcı tarafındaysa Safari’de ani çökme ve donma sorunları, Mesajlar, Mail gibi uygulamalarda hataların meydana gelmesi ve Chrome gibi üçüncü taraf uygulamalarda da Safari benzeri sorunların ortaya çıkmasıyla iOS 9.3 güncellemesini cihazlarına kuran kullanıcılar büyük bir sıkıntı içerisine girdiler. Özellikle hızlı tükenen şarj durumunun da yaşandığını belirtelim.

Sorunların farkında olduğunu açıklayan Apple farkındalığını yayınladığı iOS 9.3.1 güncellemesi ile göstermiş oldu. Tüm sorunları ele alan iOS 9.3.1 güncellemesiyle iOS 9.3’ün barındırdığı tüm hataların ayıklandığı ve giderildiği görülüyor.

iOS 9.3.1 güncellemesinin kritik önem taşıdığını, özellikle iOS 9.3 güncellemesi kurulu olan cihazlarda yüklenmesinin gerektiğini ve genel anlamda tüm cihazların güncellemeyi hiçbir sorunla karşılaşmadan rahatça uygulayabileceklerini belirtelim.

müşteri hizmetleri

3 Yorum

 1. Gökhan Gökhan 28 Nisan 2016

  Selamün aleykum 9.3.1 yazılım kullanıyorum telefonu resetlediğim zaman apple logosu siyah olarak çıkıyor normalmi acaba bu arkadaşlar

  • İlker Çiftçi İlker Çiftçi 28 Nisan 2016

   Evet normal

 2. Alay Ergin Alay Ergin 3 Nisan 2016

  Apple artık sıkmaya başladı 9.3 de ve daha öncesi hiç sorun yaşamadım. 9.3 deki problemi bertaraf etmesi gereken sürüm bende 9.3.1 de çıktı 2 kere telefonu komple resetledim yeni yükledim yine safari problemi devam ediyor 3bin liralık telefon internete girmiyor. Çok komik. Sinirimdem patlayacağım

Yorumlar kapatıldı.