İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.1 ve iOS 9.2.1 Pil Performansı Karşılaştırması

Apple kendi cihazlarında sorunlara sebep olan ve bazı kullanıcıların cihazını kullanılamaz hale getiren iOS 9.3’den kısa süre sonra iOS 9.3.1’i yayınladı. Elbette ki şu an için iOS 9.3.2 geliştiricilerle birlikte test ediliyor ancak yayınlanmış ve kullanılabilir olan güncel iOS sürümü 9.3.1.

Apple’ın sık sık yeni güncellemeleri yayınlıyor olması bir noktada oldukça iyi. Sorunların sık sık ele alınması, performans ve güvenilirlik iyileştirmelerinin yapılıyor olması güncellemelerle sağlanıyor ve Apple bunu en iyi şekilde yapmaya gayret ediyor.

iOS 9.3.1 öncesi iOS sürümü kullananların aklında birtakım soru işaretleri mevcut. Özellikle iOS 9.3’de yaşanan sorunlarla birlikte iOS 9.2.1’de kalan kullanıcılar güncel iOS 9.3.1 ile mevcut sürümleri arasındaki batarya performansını merak ediyorlar. iOS güncellemeleri ile genel anlamda yapılmak istenilen şey de pil performansını arttırmaktır ki pek çok kullanıcı için en önemli kriter de yeni özelliklerden çok pil performansıdır.

iOS 9.3.1 ve iOS 9.2.1’in pil performansını karşılaştırmak için Geekbench testi en iyi karşılaştırma seçeneğini sunuyor. iPhone 4s’den iPhone 6’ya kadar uzanan on dakikalık testte pil performansı için her şey görülebilir.

iAppleBytes, YouTube kanalı üzerinden oldukça titiz ve bilimsel testler gerçekleştirmiş. iPhone 4s, 5, 5s ve iPhone 6′ ile gerçekleştirilen testlerde bir yanda iOS 9.3.1 bir yandan iOS 9.2.1 güncellemesinin yüklü olduğu cihazlarla testler gerçekleştiriliyor.

Sonuçlar? Tahmin edebileceğiniz gibi iOS 9.3.1 kesinlikle iOS 9.2.1’e göre çok daha iyi pil performans gösteriyor.

iOS-9-3-1-ve-iOS-9-2-1

Daha fazla detay için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz;

iOS 9.2.1 kullanıyorsanız ve iOS 9.3.1’e geçiş yapak gibi bir planınız varsa bu video ile fikir edinebilirsiniz. Elbetteki pil performansının tek başına yetersiz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.