İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.1’deki Kritik Güvenlik Açığı Giderildi

Dün iOS 9.3.1‘de ortaya çıkan ve sadece iPhone 6s ve 6s Plus’ı etkileyen güvenlik açığı dikkatleri üzerine çekmişti. iPhone parolasını veya Touch ID’yi girmeye gerek kalmadan rehbere ve fotoğraflara erişim sağlayabilmenize olanak sağlayan bu açık Apple tarafından giderilmiş durumda.

teknik destek

İLGİLİ HABER: iOS 9.3.1’de Kritik Güvenlik Açığı: Fotoğraflara ve Kişilere Erişim Sağlanabiliyor

Beklentiler iOS 9.3.2 güncellenmesinin yayınlanması yönündeydi ancak Apple bu açığı sunucularından, Siri üzerinden kapatmış durumda. Siri ile Twitter’a erişim sağlayarak kullanılan bu açık Apple’ın müdehalesi sonucu giderildi. Artık Siri ile iOS 9.3.1 kullanıcıları Twitter’a erişim sağlamak istediklerinde parola veya Touch ID girmek üzere yönlendiriliyorlar.

Ayrıca Apple farklı Siri düzenlemeleri de gerçekleştirmiş durumda. Düşük Güç modu aktifken Night Shift modunu kullanmak Siri ile mümkündü. Görünen o ki Apple bu açığı da gidermiş durumda. Artık Siri’ye düşük üç modu aktifken Night Shift modunu etkinleştir dediğinizde size Düşük Güç modunu kapatacağım onaylıyor musunuz şeklinde uyararak yönlendirme yapıyor ve onaylamanız durumunda Düşük Güç modunu deaktif ederek Night Shift modunu etkinleştiriyor.

Apple’ın iOS 9.3.1 ile pek çok sorunu ele aldığı ve giderdiği gerçeği bir yana son zamanlarda ortaya çıkan bu tip hileleri bir bakıma iOS açıklarını da anında gidermiş olması göz doldurucu diyebiliriz.

müşteri hizmetleri