İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 Beta 1 Halka Açık Beta Yazılım Programı Kullanıcıları için Yayınlandı

Apple dün iOS 9.3.2 güncellemesinin ilk beta sürümünü geliştiriciler için yayınlamıştı. Bugün de halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için iOS 9.3.2 beta 1 yayınlanmış durumda. An itibariyle güncellemeyi programa kayıtlı kullanıcılar indirebilirler.

teknik destek

21 Mart’ta yayınlanan iOS 9.3 güncellemesi beraberinde pek çok sorunu getirmiş ve kullanıcıları sıkıntıya sokmuştu. Safari’deki donma ve çökme sorunları, üçüncü taraf uygulamalarda ani kapanma sorunu, Mail, Mesajlar uygulaması gibi yerleşik uygulamalarda ortaya çıkan sorunlar ve en önemlisi iOS 9.3 yükseltmesi sonrası cihaz etkinleştirme sorunu ile karşılaşan pek çok kullanıcı olmuştu.

Apple cihaz etkinleştirme adımınıda takılı kalan pek çok cihazı kapsayan yeni bir inşa numaralı iOS 9.3 güncellemesini yayınlasa da sorunların çözümünde yeterli olmamıştı ve iOS 9.3.1 güncellemesi bu kapsamda yayınlanmıştı.

Sorunları bir türlü izole edemeyen ve taahhüt ettiği iOS performansını iOS 9.3.1 güncellemesiyle de sunmayan Apple yönünü iOS 9.3.2 güncellemesine çevirmiş durumda. iOS 9.3.1 güncellemesiyle yeni özelliklerden öte performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri üzerinde duruluyor.

İlk beta sürümü yayınlanan iOS 9.3.2 güncellemesinin önümüzdeki ay içerisinde final sürümünün herkese açık olarak sunulması bekleniyor.

Apple’ın halka açık beta yazılım programı hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için buradaki yazımıza gözatabilirsiniz.

teknik destek