İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 Beta 2 ile Hem Night Shift hem de Düşük Güç Modu Aynı Anda Kullanılabiliyor

Apple’ın bugün yayınladığı iOS 9.3.2 beta 2 güncellemesi beraberinde oldukça etkin bir kullanım özelliğini getiriyor. iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 ile hem Night Shift‘in hem de Düşük Güç Modu’nun kullanılabilir olması tepki çekmiş, hatta bir ara Siri ile bu sınırlamanın atlatılabiliyor oluşu gündeme gelmişti. Ancak Apple bunu hemen önlemiş ve Siri’ye bu yönde bir engelleme getirmişti.

Ancak, artık iOS 9.3.2 beta 2 güncellemesi ile hem Night Shift’i kullanmak hem de Düşük Güç Modu‘nu etkinleştirmek varsayılan olarak mümkün hale geldi.

Eğer ki cihazınızı iOS 9.3.2 Beta 2’ye güncellediyseniz bu iki özelliği aynı anda kullanma deneyimini yaşayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey iOS cihazınızın Ayarlar > Pil ve Düşük Güç Modunu etkinleştirmek olacaktır. Bu adımdan sonra ise yine Ayarlar > Ekran ve Parlaklık menüsünden Night Shift modunu etkinleştirebilirsiniz. Göreceksiniz ki iki özellikte aynı anda kullanılabilir olacaktır.

Ayrıca Kontrol Merkezi üzerinden de Night Shift modunu kapatabilir veya açabilirsiniz. Yine bu modu etkinleştirmek veya kapatmak için Siri’yi kullanabilirsiniz. Ancak Siri’yi iOS 9.3.2 Beta 2 kullanmanıza rağmen Düşük Güç Modu etkinken Night Shift’i etkinleştirmek istediğinizde hata (iki özelliğin aynı anda kullanılmaması) ile karşılaşırsanız bunun sebebi henüz Apple’ın Siri’yi güncellememiş olmasından kaynalanıyor. Ancak yakın zamanda Apple’ın Siri’yi arkaplanda güncelleyeceğini belirtelim.