İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 Beta 4 Hız Testleri! Eski iPhone’lar için Küçük Hız İyileştirmeleri Söz Konusu

Apple dün geliştiriciler için iOS 9.3.2 beta 4‘ü yayınladı. Henüz iOS 9.3.2 son şeklini almış değil ve geliştiricilerle birlikte Apple testlerini sürdürüyor olsada son 9.3.2 beta hız testinde eski iPhone’lar için küçük hız iyileştirmeleri yaptığı görülüyor.

iPhone 4s üzerinde gerçekleştirilen hız testlerinde, iOS 9.3.2 beta 4 ve iOS 9.3.1 kurulu cihazlar kıyaslanıyor. Sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı. En azından çoğu kişinin Apple’ın her yeni iOS sürümü ile eski cihazları öldürücü derecede yavaşlattığını iddia edenler için.

Ayrıca sadece iPhone 4s için değil iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s’e kurulu iOS 9.3.1 ile yine aynı iPhone modellerine kurulu iOS 9.3.2 beta 4 kıyaslaması mevcut. Detaylı karşılaştırma videolarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iPhone 4s için;

iPhone 6s için;

iPhone 5 için;

iPhone 5s için;

iPhone 6 için;

Belkide iOS 9 için son güncelleme olacak olan iOS 9.3.2’nin testleri sürerken görülen şu ki Apple iOS 10 öncesi, iOS 9’la birlikte eski iPhone modellerinde performans iyileştirmesine odaklanmış durumda. Şimdi değil ama iOS 9.3.2’nin final sürümü yayınlandıktan sonra tüm kullanıcıların özellikle de iPhone 5s ve önceki iPhone kullanıcılarının güncellemeyi kesinlikle yapmalarını şimdiden tavsiye ediyoruz.