İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 Beta ile Game Center Beyaz Ekran Sorununun Düzeltildiği Belirtiliyor

Game Center’da uzun bir süredir devam eden beyaz ekran-çökme sorunu iOS 9.3.2 beta ile düzeltilmiş durumda. iOS için geliştirilen ve App Store’da yer alan pek çok oyun, Game Center uyumlu. Game Center sosyal oğun ağı ve neredeyse tüm iOS kullanıcılarının aktif bir hesabı mevcut.

Oyun için başarılar, arkadaşlık gibi pek çok özellik Game Center bünyesinde mevcut ve kullanılabilir durumda. Game Center’da daha önceki iOS sürümü iOS 8’de de benzer sorun çıkmıştı ve bu sorun doğrudan oyunları etkiliyordu.

iOS 9’la da ortaya çıkan bu benzer sorun oyunları etkilemese de Game Center uygulaması başlatıldığı zaman sadece beyaz ekranın gelmesine sebep oluyor.

İşte bu hata veya sorun artık nasıl nitelendirirseniz son yayınlanan ve sürpriz olan iOS 9.3.2 beta 1 ile giderilmiş durumda. iOS 9.3.2 güncellemesinin bir aya kadar yayınlanması bekleniyor ve bu tip mevcut hataları ele aldığı görülüyor. Güncelleme ile ayrıca performans iyileştirmeleri ve güvenlik yükseltmeleri yapıldığını söyleyebiliriz.

Güncellemenin sadece geliştiriciler ve public beta (halka açık beta yazılım programı) kullanıcıları için de kullanılabilir olduğunu belirtelim.