iOS 9.3.2 Güncellemesinin Şarja Etkisi Nasıl? İşte Test Sonuçlarımız

3
iOS-9-3-2-Guncellemesi

Apple iOS 9.3.2 güncellemesini hata düzeltmeleri ve gücenlik yükseltmeleri dahil bir dizi geliştire ile yayınladı. iOS 9.3 gibi büyük bir güncelleme değil. iOS 9.3.2 sonrası pek çok kullanıcı şarjın hızlı bir şekilde bittiğinden şikayetçi. Özelliklede eski iPhone 5 gibi eski cihazlarda bu sorunun olduğundan söz ediliyor. Peki durum gerçekten öyle mi?

İşte kendi cihazlarımız üzerinde yaptığımız testler;

Gece 23:30’da şarj seviyesi %100 olan 1. jenerasyon iPad mini, 2 tane 1. jenerasyon iPad Air ve iPhone 5’in bu sabahki şarj seviyeleri; %13 iPad mini, iPad Air %68 ve %72, iPhone 5 ise %56.

Dün gece saat 21:00’da %100 şarj seviyesine sahip olan iPhone 6s Plus ise sabah saatlerinde %77 seviyelerinde şarja sahipti. Belki bu seviye düşük gibi gözükebilir ama günde en az iki kez cihazımı şarj ettiğimi hatırlatmak isterim. 6s Plus’ın şarjını elbetteki bitirmek kolay olmuyor ama iş sebebi ile bu bende biraz kolay oluyor diyebilirim.

Yine de iOS 9.3.2’nin pil ömrü üstüne büyük etkilerinin olmadığını görüyorum diyebilirim. Ama iOS 9.3.2’nin son betasına göre bariz farklılık olduğunu söyleyebilirim. Beta sürüm ile final sürümü kıyaslamak doğru olmaz ancak iOS 9.3.1’e dönüp baktığınızda kısmi farklılık görülebilir. Performans noktasında da iOS 9.3.2’nin bir iOS 9.3.1’e göre daha istikrarlı olduğunu da ekleyeyim.

 

Bu noktada sizin yorumlarınızda önem taşıyor. Siz de durumlar nasıl? Lütfen bizimle aşağıdaki yorum alanından paylaşın.

3 YORUM

  1. Kesinlikle iOS 9.3.2 ile iPhone 6’da ciddi bir şarj kaybı mevcut. Hatta donanımsal bir sorun gibi gözükse de telefon açıkken şarj soketi ufak bir oynama ile şarjdan kesiliyor. Ancak telefon kapalı iken böyle bir sorun olmuyor. Bunun yanında telefon şarj cihazını eski bir aksesuar gibi bile görmeye başladı. Muhtemelen bunun sebebi güncelleme. Toz vs olmadığından böyle düşünüyorum. Bir diğer sorun da şu telefon sürekli bir donma , internet bağlantısında kopmalar vs gibi durumlar yaşatıyor. iOS 10 ile iPhone 6’lar gerektiği performansa umarım ki kavuşur. Zira iOS 9.3.3 public beta kullanıcıları hiç bir farktan söz etmiyor.

  2. 9.3.2 sürümden önce telefon a hiç bakmazdım internet WiFi açık halde işe giderdim akşam geldiğimde 75/ 80 pil yüzdesi fakat şimdi hücresel WiFi kapalı olduğu halde akşama 35 / 40 oluyor

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.