İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 Jailbreak Videosu Yayınlandı

Luca Todesco, bir kaç gün önce iOS 9.3.3 beta 1’i Jailbreak yaptığını açıklayarak cydia anasayfasının resmini paylaşmıştı. Bugün de iOS 9.3.2’yi nasıl Jailbreak yaptığını gösteren bir video yayınladı.

teknik destek

[irp posts=”6901″ name=”Luca Todesco iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yaptı”]

Daha önce 2010 ve 2011 yıllarında Comex adlı hacker (bir süre de Apple’da çalıştı) iOS 4 için Safari tabanlı bir Jailbreak aracı olan Jailbreakme’yi yayınlamıştı. Bu yöntemle bilgisayara ihtiyaç duyulmadan iPhone kolayca safari üzerinden Jailbreak yapılabiliyordu. Comex, Jailbreakme 2.0 ve 3.0 versiyonlarını yayınlayarak uzun süre iPhone ve iPad’ler için Jailbreak ihtiyacını karşılamıştı.

Luca Todesco’nun yayınladığı videoya göre Comex’in yöntemine benzeyen bir Jailbreak yöntemi bulmuş görünüyor. iOS 9.3.2 yüklü iPod ile Safari’de bir adrese giren Todesco, ana ekrana döndüğünde cydia yüklenmiş oluyor.

Todesco, yöntemin iOS 9.2,9.2.1,9.3,9.3.2 ve henüz yayınlamayan iOS 9.3.3’ü kapsadığını belirtiyor. Bu iyi haber. Kötü haber ise Todesco’nun araştırma yapıp Jailbreak açıkları bulması ve sadece kendi cihazlarına uygulaması. Kamuya açık olarak hiç bir Jailbreak aracı yayınlamayan Todesco’nun bu tutumunun değişeceğini umut ediyoruz.

müşteri hizmetleri