İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 Public Beta (Halka Açık) Nasıl Yüklenir?

Apple, iOS 9.3 ile önemli yenilikler getirdi. Fakat iOS 9.3 güncellemesi yeniliklerinden çok hataları ile adından söz ettirdi. Apple, iOS 9.3.1 ile bu hataları düzeltmeye çalıştı. Fakat bu güncelleme yeterli gelmediği için iOS 9.3.2 beta sürümlerini yayınladı.

teknik destek

Bu yazımızda sizlere geliştirici olmaya gerek kalmadan beta sürümleri nasıl yükleyeceğinizi anlattık.

1)Apple Beta Yazılım Yükleme Programına kayıt olun


iOS 9.3.2 beta yüklemek için ilk yapmanız gereken Apple’ın Beta Yazılım Yükleme Programına kaydolmaktadır . Kayıt yapmak için beta.apple.com adresine girip, Apple kimliğiniz ile oturum açmanız yeterli.

2) iOS Cihazınızı Kayıt Edin


Apple Beta Yazılım Programına kaydolduktan sonra iOS sekmesinde yer alan enroll your iOS Device bağlantısına tıklayın ve açılan sayfadaki adımlara geçin.


3) Yedeklemenizi Arşivleyin

Eğer iOS 9.3.2’den memnun kalmaz ve geri dönmek isterseniz mevcut iOS sürümünüzü bilgisayarınıza iTunes ile yedekleyip, aldığınız yedeği arşivlemeniz gerekiyor.
Bunun için aygıtınızı bilgisayarınıza takın ve iTunes’u açın, kenar çubuğunda Özet’i tıklayın ve açılan sayfada Şimdi Yedekle butonuna basın. Yedekleme tamamlandıktan sonra ise iTunes -> Tercihler -> Aygıtlar menüsünü takip edip, Control tuşuna basarken son aldığınız yedeklemeyi tıklayın ve Arşivle’yi seçin.


4) Cihazınıza Beta Profili Yükleyin


3. aşamayı tamamladıktan sonra iOS cihazınızdan bu bağlantıya tıklayın ve profili iOS cihazınıza yükleyin. Bunun için bağlantıya tıkladıktan sonra ekranınızda karşınıza çıkacak adımları takip etmeniz yeterli.

5) Cihazınızı iOS 9.3.2 ye Güncelleyin


Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız üzerinden Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme menüsünden cihazınıza iOS 9.3.2 Public (halka açık) Beta’yı yükleyebilirsiniz.

iOS 9.3.1 e dönmek isterseniz aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.

iOS 9.3.2 den iOS 9.3.1 e nasıl dönülür?

teknik destek

2 Yorum

  1. İlker Çiftçi İlker Çiftçi 25 Nisan 2016

    Kayıt nasıl silinir bilmiyorum. Ama telefondan beta profili silerek güncelleme gelmesini engelleyebilirsiniz

  2. Kadir Kadir 24 Nisan 2016

    Bu beta sürümünden kaydımızı nasıl silebiliriz?

Yorumlar kapatıldı.