İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1 Performans Karşılaştırması: iPhone 6s, 6, 5s, 5, 4s ve SE

iOS 9.3.2 yayınlandıktan sonra akıllardaki soru şu; güncellemeyi cihazıma yüklemeli miyim? Evet cevabını biz beta sürümlerinden beridir veriyoruz aslında; evet yüklemelisiniz!

teknik destek

[irp posts=”6595″ name=”iOS 9.3.2 Güncellemesi Yayınlandı!”]

Tüm performans testleri gösteriyor ki Apple iOS 9.3.2 ile özellikle eski iPhone modellerine odaklanmış ve gerçek anlamda iyileştirmeler yapmış. Bu modeller ise iPhone 5s, 5, 4s. Uzun zamandır kasılmalar, donmalar arasında kalan bu iPhone modellerinin yeni iOS güncellemesi ile daha iyi hale geldiğini büyük bir içtenlik ile söyleyebiliriz.

[irp posts=”6643″ name=”iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.2 Hız ve Performans Karşılaştırmaları”]

iOS 9.3.2 belki de Apple’ın son iOS 9 güncellemesi. 13-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan WWDC 2016’da iOS 10’un tanıtılması ile artık iOS 9’un pabucu bir bakıma dama atılacak ve dikkatler yeni iOS sürümü üzerine yoğunlaşacak. Elbetteki Apple iOS 10’un final sürümünün yayınlanacağı güne kadar iOS 9 için ortaya çıkan hatalar üzerine güncellemeler verebilir ancak yeni özellikleri ve büyük değişiklikleri görmek artık imkansız noktasında.

Bir bakıma iOS 9.3.2 ile final yapan Apple’ın beklentileri iyi yönde karşıladığını ve muhtemelen iPhone 4s için son güncelleme olacak olan bu güncelleme ile istenileni az buçuk sunduğunu söyleyebiliriz. Bunu aslında biz söylemiyoruz, testler söylüyor. Kağıt üzerinde testler benzer sonuçları göstersede kullanımda gerçek anlamda bir stabilite farkı görülebilir.

İşte en yakın zamanda yapılan en detaycı iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1 performans karşılaştırması videosu;

Evet hala güncellemeyi yüklemeli miyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Şu kadarını söylemeliyiz ki güncellemeyi kendi cihazlarımızda da test ettik. Şarj üzerinde de olumlu yönlerini görmüş olduk. Özellikle 6-6s’de gerçek bir pil ömrü iyileştirmesi mevcut.

[irp posts=”6743″ name=”iOS 9.3.2 Güncellemesinin Şarja Etkisi Nasıl? İşte Test Sonuçlarımız”]

müşteri hizmetleri