Şimdi yükleniyor

iOS 9.3.3 – iOS 9.2 PanGu Jailbreak Problemleri ve Çözümleri

ios-9-2-ios-9-3-3-jailbreak

iOS 9.3.3 – iOS 9.2 PanGu Jailbreak Problemleri ve Çözümleri

Son Güncelleme tarihi 27 Temmuz 2016 by

teknik destek

Pangu iOS 9.3.3 için (iOS 9.3.3 ve iOS 9.2 arasındaki sürümlerde dahil) Jailbreak aracını yayınladı. Bu tümüyle sürpriz bir gelişme oldu ve bir anda Jailbreak dünyası hareketlenmiş oldu. Şimdilik sadece Çince versiyonu kullanılabilir ola bu aracı kullanarak pek çok kişi iPhone, iPad ve iPod touch’ını Jailbreak etmeyi başarmış durumda. Ancak kimi hatalar ve problemler söz konusu.

[irp posts=”8738″ name=”iOS 9.3.3 ve iOS 9.3.2 Jailbreak Yayınlandı! Hemen İndirin”]

[irp posts=”8749″ name=”iOS 9.3.3 Jailbreak Rehberi: iPhone, iPad ve iPod touch Nasıl iOS 9.3.3 Jailbreak Yapılır?”]

Pangu ekibi bu hatalardan haberdar ve düzeltmek üzere çalışma yaptıklarını bildirdiler ancak düzeltme gelene kadar karşılaşılan bu sorunları nasıl düzeltebileceğinizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Paylaştığımız düzeltmelerin kimisinin geçici olabileceğini unutmayın. Sadece Pangu tarafından bir düzeltme gelene kadar hayat kurtacak yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

iPod touch 6G ve iPad Pro’da Cydia’nın Yüklenmemesi Durumu

iPad Pro veya iPod tocuh 6G kullanan birçok kullanıcı cihazlarının Jailbreak işlemleri sırasında yeniden başlatma sonrasında Cydia uygulamasının gelmemesinden şikayetçiler. Bunun için şimdilik bir çözüm söz konusu değil. Hal böyle olunca Pangu’dan gelecek bir düzeltmeyi beklemek gerekiyor.

Cihazınıza PanGu Jailbreak Uygulamasının Yüklenmemesi Durumu

PanGu ekibi Apple’ın arkasında bıraktığı açıklardan faydalanarak genel iOS sürümü üzerine Jailbreak aracını inşaa etmiş olsalarda kimi sorunların olduğu açık. Pek çok kullanıcı bilgisayardan yükleme yaptıkları halde cihazına Jailbreak uygulaması olan PP’nin yüklenmemesinden şikayetçiler.

Bunun için alternatif bilgisayarsız Jailbreak yöntemi denemek gerekiyor.

[irp posts=”8765″ name=”Safari’yi Kullanarak iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yapın! (Bilgisayar Gerekli Değil)”]

Jailbreak Uygulamasının Yüklenmesi Sırasında Apple ID Hatası Durumu

Bu sorundan özellikle pek çok kişi muzdarip. Bunun en büyük sebebi ise kurulum talimatlarının tam olarak takip edilmiyor olması. Eğer ki bu hata ile karşılaşıyorsanız Jailbreak işlemleri öncesi Ayarlar > iCloud ve Apple ID ile birlikte Touch ID/Parola korumasını kapattığınızdan emin olmanız gerekiyor.

İşlemleri başara alarak ve Apple servisleri, Touch ID/Parola korumasını kapatarak tekrar deneyin.

Jailbreak Sonrası Konum Servislerinin Çalışmaması Durumu

Konum servisleri Jailbreak sonrası çalışmayacak hale geldi ise Ayarlar > Genel > Sıfırla menüsünden Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini deneyin. Eğer bu işe yaramazsa GPS sorunun telafisi için Cydia’dan “LibLocation” tweakini yükleyebilirsiniz.

Jailbreak Sonrası Cydia’nın Çalışmaması Durumu

PanGu ekibinin Jailbreak aracı henüz tam değil. Cihazınız yeniden başlarsa Cydia çalışmaz hale gelecektir ve tekrar PP Jailbreak uygulamasını kullanmanız gerekecektir. PP açılmazsa şu aşağıdaki yazıdaki işlemi uygulayın.

[irp posts=”8846″ name=”Bilgisayarsız iOS 9.3.3 Jailbreak İşlemi”]

Bilgisayarda PP Uygulamasının Başlatılamaması Durumu

Bunun çözümü için en iyi yöntem uygulamayı tekrar indirmektir. Hali hazırda Windows için kullanılabilir olan bu uygulamayı “Yönetici Olarak Çalıştır” demekte sorunun çözümü olabilir.

Cihazın Jailbreak Yapılamaması

Jailbreak aracının sadece 64 bit cihazlar için kullanılabilir olduğunu unutmayın.

Jailbreak Sonrası Donmalar ve Kilitlenmeler

iOS sürümünüzün 9.3.3 olduğundan emin misiniz? Jailbreak aracı iOS 9.3.3 ve iOS 9.2 arası tüm sürümleri kapsa da önerilen iOS sürümü 9.3.3’dür.

Tweaklerde Ortaya Çıkan Hatalar

Kullanmak istediğiniz tweakin iOS 9.3.3 uyumlu olduğundan emin misiniz? Bunun kontrol ederek devam edin. Belli bir süre tweak geliştiricilerin adaptasyonu için beklemeyi de denemeniz de fayda var.

Diğer Sorunlar?

Eğer ki başka sorunlar yaşıyorsanız yorum yaparak veya direk destek için Apple Destek sayfamızı kullanarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

teknik destek

11 yorum

comments user
Aksel

iOS 9.3.1 cihazımda pangu yüklü normalde telefon kapandığında yada yeniden başladığında pp uygulamasından ayarlayarak yeniden başlatınca jailbreakli olarak açılıyodu. Fakat geçen sefer kapandığında pp den ayarlıyorum ama açılıştaki apple logosunda kalıyor ve telefon ısınmaya başlıyor. Hard resetle normal modda açıyorum. Acil yardım edin

comments user
sami

merhaba.telefonu jailbreak yaptım bi sıkıntı yoktu sonra jb gitti pp uygulamasına giriyorum güvenilmez geliştirici diye birşey çıkıyor bilgisayardan tekrar yapmaya çalışıyorum apple ıd kabul etmiyor napmam lazım.

comments user
ferit

jb yaptım cydia yı açıyorum ama arka plana atıyo açılmıyo nasıl çözebilirim

comments user
Hakan

Ben yükledim ve ıd kullanmadan yüklendi .2 gün kullandım . Şuan Tlf kapatıp açtım ve jailbreak şuan çalışmıyor . Uygulamak sabit kaldı silinmiyor .lanet olsun

comments user
Çağlar

pcdeki pp applemobiledevice hatası veriyor açık olmasına rağmen

comments user
süleyman eren

jb aracı bende yüklendikten sonra hata verip kapanıyor. çince yazıyı translete ettiğim zaman hata olarak veritabanı başlatma hatası olduğu yazıyor.

Yorumlar kapalı.