iOS 9.3.3 Jailbreak Rehberi: iPhone, iPad ve iPod touch Nasıl iOS 9.3.3 Jailbreak Yapılır?

iOS-9-3-3-jailbreak

Pangu ekibi bugün kritik bir adım atarak uzun zamandır beklenen iOS 9.3.3 Jailbreak (iOS 9.3.2) aracını paylaştılar. Henüz resmi olarak direk Jailbreak aracını paylaşmış olmasalarda sızıntılarla elimize ulaşan aracı iOS 9.3.3 ve iOS 9.3.2 Jailbreak Yayınlandı başlıklı haberimizde paylaşmıştık.

teknik destek

[irp posts=”8738″ name=”iOS 9.3.3 ve iOS 9.3.2 Jailbreak Yayınlandı! Hemen İndirin”]

Öncelikle uyumlu cihazların tam listesini paylaşalım;

 • iPhone 6s, 6s Plus, 6, 6 Plıs, SE, 5s
 • iPad Air, Air 2, mini 2/3/4, 12.9 inç ve 9.7 inç Pro
 • iPod touch 6

Uyumlu iOS yazılımları;

 • iOS 9.2, iOS 9.2.1
 • iOS 9.3, iOS 9.3.1, iOS 9.3.2, iOS 9.3.3

DİKKAT: Yayınlanan Jailbreak aracı tethered dir. Yani cihazınız kapanırsa cydia çalışmaz tekrar Jailbreak aracı yüklenmesi gerekir!

Öncelikli olarak yapacaklarınız;

 • iPhone, iPad ya da iPod touch’ınızı tamamıyla yedekledinizden emin olun ve cihazınızda Touch ID/parola koruması başta olmak üzere iTunes ve iCloud servislerini kapatın.
 • Yukarıda belirttiğimiz gibi Jailbreak aracı iOS 9.2-iOS 9.3.3 ve 64 bit cihazlar üzerinde çalışıyor. Biz cihazınız ne olursa olsun iOS 9.3.3’e geçiş yapmanızı öneriyoruz.
 • iTunes’i yayınlanan son sürüme güncelleyin.
 • Ve Windows için iOS 9.3.3 Jailbreak aracını buradan devam ederek indirin.

Şimdi gelelim kurulum talimatlarına;

Jailbreak aracının henüz İngilizce dil seçeneği mevcut değil. Yakın zamanda yayınlanacağını tahmin ediyoruz. Şimdilik Çince versiyonu mevcut. Bunu da en baştan belirterek devam edelim.

Adım 1: iOS cihazınızı Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınıza bağlayın.

Adım 2: Yukarıda verdiğimiz link üzerinden Jailbreak aracını indirin ve başlatın.

Adım 3: Başlamak için Çince metnin yer aldığı büyük yeşil düğmeye basın.

Adım 4: Kısa bir süre sonra, aracın üzerini kapatan bir ekran gelecek ve sizden bir doğrulama isteyecek. Doğrulmayı yaptıktan sonra cihazınıza bir profil yüklenmeye başlayacak. Bunun için birkaç dakika bekleyin.

Adım 5: Şimdi iOS cihazınızda eğer ki iOS 9.3.2 veya altını kullanıyorsanız Ayarlar > Genel > Aygıt veya iOS 9.3.3 kullanıyorsanız Ayarlar > Genel > Profil menüsünden Geliştiriciye Güveniyorum şeklinde yer alan seçeneği onaylayın/aktif hale getirin. Şimdi PP adı verilmiş olan bir uygulama cihazınızda yüklenmeye başlayacak.

Adım 6: PP uygulaması yüklendikten sonra ana ekranınızda bu uygulamayı açın ve bildirim isteklerine dair gelen ekrandan bu isteği kabul edin.

Adım 7: Şimdi çember üzerine dokunun ve Cydia yüklemek için PP uygulamasını bekleyin. Cydia cihazınızda yüklenmeye başladığında bildirim alacaksınız. Cydia yüklenmesinin tamamlanmasının ardından cihaz otomatik olaran yeniden başlayacaktır. Ve işte hepsi bu kadar. iOS 9.3.3 Jailbreak’li cihazınızı sınır olmaksızın kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pangu-iOS-9.3.3-Jailbreak-Cydia
Kaynak: Redmondpie

Ayrıca kurulum için bir de Türkçe video mevcut;

müşteri hizmetleri

20 Comments

 1. Aynı sorun bendede var üzgün bi işaret geliyo olmuyo pcsiz yüklemeye çalışıncada uygulama şu anda yüklenemedi diyor 5s 9.3.3 dün gece güncellendi.

 2. merhaba ben başarıyla kurdum ama bir tweak kurdum iphone yeniden başlıyor ya telefon açıldığında cydia yı bir daha açamadım açılmıyor yardım lütfen …

 3. admin apple kimliği istiyor girdikten sonra 5 6 dk öyle kalıyor sonra da olmuyor. nasıl yükleyecem bi yardıcı olsanız

 4. kardeşim bi yarımcı olurmusun. bende yapmaya çalıştım fakat olmadı apple kimlik ve şifreyi istiyor bi türlü ana ekrana o simgeler gelmedi

Comments are closed.