İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.4 Jailbreak Videosu Yayınlandı

Apple’ın iOS 9.3.4’ü yayınlayarak iOS 9.3.3’teki jailbreak açığını kapatması üzerine bazı hackerlar harekete geçmişti. Meyve vermeyen ağaç olarak nitelendirebileceğimiz Luca Todesco’dan sonra OverSky isimli grup iOS 9.3.4’ü jailbreak yaptıklarını açıkladılar. Grup kanıt olarak bir video yayınladı.

teknik destek

iOS 9.3.4’ün yayınlanmasından kısa bir süre sonra İtalyan geliştirici Luca Todesco, iOS 9.3.4’ü jailbreak yaptığını gösteren resimler paylaşmıştı. Fakat iOS 9.2.1’den beri bu tarz paylaşımlarına alıştığımız Todesco’ya itibar eden olmamıştı. Todesco’dan sonra iOS 9.3.4’ü jailbreak yapan ikinci kişi Çinli Min Zheng (OverSky) oldu.

iOS 9.3.4’e jailbreak çıkıp çıkmayacağı belli değil. Apple’ın son zamanlarda gelişticileri hackerlara karşı araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla 200.000 $ ödül vermesi jailbreak çıkma olasılığını biraz düşürüyor. Belki de videodaki jailbreak sadece iOS’taki açıkları tespit etmek amacıyla yapılan bir araştırmanın sonucu olabilir. Dolayısıyla bu açık kolayca Apple’ın eline geçebilir.

Eğer OverSky grubu jailbreak bekleyenler için çalışıyorsa buldukları açığı iOS 10’a saklayabilirler. Her iki durumda da yapılması gereken şimdilik iOS 9.3.4’ten uzak kalınması.

teknik destek

2 Yorum

  1. Kaan Kaan 26 Ağustos 2016

    OverSky garip isim.Bence yapabilir,ama 32 bit desteklemeli.

  2. Murat Murat 25 Ağustos 2016

    Luca todesco ya inanmıyorum şahsen. Gerçekçiliğini kanıtlaması için insanların aylarca jb beklediği zamanlarda bir araç yayınlaması lazımdı bence.

Yorumlar kapatıldı.