İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.5 Güncellemesi Niçin Önemli? İşte Kritik Güvenlik Güncelleştirmesinin Bilinmeyenleri

Apple son zamanlarda küçük güvenlik güncelleştirmeleri ile iOS 9’da yoluna devam ediyor. Bugün yayınlanan iOS 9.3.5 güncellemeside benzer şekilde kritik güvenlik açıklarını gideren bir güncelleme. Tıpkı iOS 9.3.4’de olduğu gib. Ancak bu seferki gelen güncellemenin daha bir kritik olduğunu belirtmemizde fayda var.

teknik destek

İLGİLİ HABER: iOS 9.3.5 Yayınlandı

New York Times’ın haberine göre iOS 9.3.5 güncellemesi ile belkide Apple çok büyük bir adım atmış dahi olabilir. Şöyleki art niyetli kişiler tarafından pek çok gizlilik arzeden verilere erişim sağlanabiliyor. E-postalarınıza, metin mesajlarınıza (SMS ve iMessage), rehber ve daha fazlasına iOS 9.3.4’de erişim sağlanabiliyor.

Bu istismarı tespit eden Apple daha öncede benzer kaynaklarca dillendirilen bu konuya acil müdehale ederek iOS 9.3.5 güncellemesini yayınlamış durumda.

iOS 9.3.5 güncellemesi şu anda indirilebilir durumda ve bu kritik güncellemeyi herkesin yapması gerektiğini belirtelim. iPhone, iPad ve iPod touch için iOS 9.3.5 güncellemesini iTunes ile veya Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden indirebilirsiniz.

teknik destek