İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 Beta 3 Yayınlandı

Apple bugün, iOS 9.3‘ün üçüncü beta sürümünü kayıtlı geliştiriciler için yayınladı. iOS 9.3 beta sürümleri ile birlikte iPhone’lara Parola Korumalı ve Touch ID destekli yükseltilmiş Notlar uygulamasını, mavi ışık azaltma özelliğini, yeni 3D Touch kısayollarını ve çok daha fazlasını tanıttı.

teknik destek

iOS 9.2 beta 2 ile birlikte mavi ışık azaltma özelliği Kontrol Merkezi’ne eklenmişti. iOS 9.3 beta 3 ile birlikte ise ne gibi değişiklikler geliyor bunları sizlerle paylaşacağız ancak bu beta güncellemesinin aslen performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri odaklı olduğunu öngörüyoruz.

Gece Modu olarak adlandırılan mavi ışık azaltma özelliği, güneşin batışı ile aktif hale gelen ve güneşin doğuşu ile otomatik olarak deaktif hale gelen bir özellik. Renk sıcaklığında değişiklik yapıyor ve daha rahat uykuya geçilmesini kolaylaştırıyor. Elbette ki mavi ışık azaltma özelliğini istediğiniz zaman aktif hale de getirebiliyorsunuz. Bu özellik 64 bit cihazlarda kullanılabilir.

iOS 9.3 ile Notlar uygulaması iPhone ve iPad‘lerde yükseltilmiş güvenlik önlemleri ile geliyor. Artık notlarınızı şifreleyebilir ve Touch ID ile erişebilirsiniz.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için ise iOS 9.3 ek 3D Touch kısayollarını kullanıma sunuyor. Faydalı yeni uygulama kısayolları kesinlikle kullanılabiliriliği arttırmış durumda.

Ayrıca iOS 9.3, CarPlay, Harita, Apple Music ve daha pek çoğu için yeni özellikleri kullanıma sunuyor.

müşteri hizmetleri