İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 Beta 5 ile Kontrol Merkezi Üzerinde ve Night Shift Seçeneklerinde Değişiklikler Yapıldı

iOS 9.3‘ün beşinci beta sürümü yayınlandı ve yeni beta sürümü ile Apple’ın kısmi değişiklikler, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yapmasının yanında yapılan bazı değişiklikler de yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

teknik destek

Apple’ın yeni iOS sürümünde özellikle dikkat çeken “Night Shift” modunun kısayolu kontrol merkezine eklenmişti. Daha önce her şartta, belirtilen seçeneklere göre aktif hale gelen ve kontrol merkezinden de rahatlıkla aktifleştirilebilen veya kapatılabilen bu özellik iOS 9.3 Beta 5 ile bazı değişikliklere uğramış durumda. Artık Düşük Güç modu aktif iken, Night Shift özelliğini aktifleştiremiyorsunuz. 

Ayrıca Night Shift modunu kontrol merkezi üzerinden elle aktifleştirmek isterseniz, uyarı ekranı geliyor ve Night Shift’in geceleri göz yorgunluğunu azaltmak için ekranınızın renklerini otomatik olarak değiştirebilir şeklinde bir ibare yer alıyor ve sabah saatine kadar açık bırakılması veya zamanlama ayarlaması yapılabiliyor.

iOS 9.3 ile Night Shift başta olmak üzere pek çok yeni özellik kullanıma sunulacak. iOS 9.3’ün beraberinde getirdiklerine ve ne zaman yayınlanacağına dair daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazımıza gözatabilirsiniz;

iOS 9.3 ile Neler Geliyor ve Ne Zaman Yayınlanacak?

müşteri hizmetleri