iOS 9.3 Güncellemesi Beklentileri Karşıladı mı?

iOS-9-3-Guncellemesi

Apple’ın tam yedi beta ile geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları ile test ettiği iOS 9.3 güncellemesinin yayınlanmasının üstünden hemen hemen 3 hafta geçmiş durumda. Peki ya iOS 9.3 beklentileri karşılayabildi mi?

teknik destek <

Beta süreci boyunca eklenen özellikler ve geliştirmeler ile büyük ses getiren iOS 9 için belkide en büyük ve son ara güncelleme olacak olan iOS 9.3 başta Night Shift, yükseltilmiş Notlar uygulaması yeni 3D Touch kısayolları gibi pek çok yeniliği beraberinde getirdi. Ancak ilk yayınlandığı günlerde özelliklerinden çok hataları konuşulmaya başlandı.

Kimi cihazın güncelleme sonrası etkinleştirme adımında takılı kalması ki bu cihazların büyük bir kısmı iPhone 5s ve altı modellerde oldu, kimi cihazda ise başta Safari olmak üzere diğer üçüncü taraf uygulamaların çökme ve donma sorunlarıyla karşılaşması şok etkisi yarattı. Çoğu kullanıcı iOS 9.2.1 güncellemesine geri dönüş yaparken kimi kullanıcı ise iOS 9.3 güncellemesinden memnun kaldıklarını dile getirdi. Ancak ortada bir sorun olduğu belliydi.

Sorunların farkında olan Apple kısa bir süre içerisinde etkinleştirme adımında kalan kullanıcılar için iTunes aracılığı ile yeni inşa numaralı iOS 9.3 güncellemesini yayınladı. Tam bu noktada uygulama içi çökme ve donma sorunları yaşayan kullanıcıların da şikayetlerini dikkate alan Apple on gün gibi kısa süre sonrasında tüm hataları ve sorunları ele alan iOS 9.3.1 güncellemesini yayınladı.

iOS 9.3.1’in yayınlanmasından kısa bir süre sonra iOS 9.2.1 güncellemesine geri dönüşleri kapan Apple kullanıcıları iOS 9.3 veya iOS 9.3.1 güncellemesinde zorunluluk tanımış oldu. iOS 9.3.1 güncellemesiyle şimdilik hiçbir büyük sorun yaşanmıyor. Pil performansı olarak da iOS 9.2.1 ve iOS 9.3 güncellemesine göre oldukça stabil bir çalışma gösteriyor.

Apple’In bir sonraki güncellemesi ise yine tüm hataları ele alan ve performans iyileştirmelerine dokunan iOS 9.3.2 güncellemesi olacak. Bu güncellemenin iOS 9 için belkide son güncelleme olması gündemde.

Özetle, iOS 9.2.1 veya daha önceki bir iOS 9 sürümünü kullanıyorsanız rahatlıkla iOS 9.3.1 güncellemesine geçiş yapabilirsiniz. Güncelleme sonrası yeni özelliklerin keyfini çıkarırken, güvenlik yükseltmeleri ve performans iyileştirmeleri ile beklediğinizi bulabilirsiniz.

müşteri hizmetleri