İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 Güncellemesi Geçici Olarak Durduruldu

Apple iOS 9.3 güncellemesini geçici olarak iPad Air, iPhone 5s gibi cihazları için durdurma kararı aldı. Bazı kullanıcıların ve giderek artan iPhone / iPad etkinleştirme ekranı sorunu sebebi ile Apple’ın bu yönde bir karar aldığını belirtelim.

teknik destek

iOS 9.3 güncellemesinin yükleyen kullanıcıların, açılış ekranında onları karşılayan bazı pencerelerden olan iPhone aygıtınızı etkinleştirin – iPad aygıtınızı etkinleştirin adımını geçemedikleri ve bir şekilde geçerli Apple ID ve parolalarını girmelerine rağmen etkinleştirmenin yapılamadığı belirtiliyor.

Apple sorunun eski cihazlarda ortaya çıktığını belirtse de iPhone 6s, iPhone 6 kullanıcıların da sorundan muzdarip olduğu belirtiliyor. Sorunun bazı çözüm yollarının mevcut olduğu belirtilse de genel olarak çözümsüz kalan kullanıcıların olduğu belirtiliyor. Resmi Apple destek forumunda konuyla ilgili şimdiden yüzlerce başlık açılmış durumda ve pek çok insan sorundan şikayetçi.

Apple şimdilik güncellemeyi kısmen geri çekmiş durumda ve yakın zamanda düzenleme yaparak tekrar yayınlayacak. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri