İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 Güncellemesi ile App Store ve iTunes Store’a Peek ve Pop Özelliği Eklendi

Apple’ın geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları ile birlikte testlerine başladığı iOS 9.3’ün beraberinde getirdiği yenilikler inceleme yaptıkça katlanarak devam ediyor.

Daha önceki haberimizde iOS 9.3’ün beraberinde getirdiği yeniliklere değinmiştik.

KAÇIRMAYIN: iOS 9.3 Yenilikleri

Görünen o ki Apple iOS 9.3’le iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcılarının App Store deneyimlerini daha eğlenceli ve pratik hale getirecek. 3D Touch deneyiminin bir ürünü olan peek ve pop özelliği bu kapsamda App Store’a kazandırılmış durumda.

iPhone 6s sahipleri artık App Store üzerinde işlerini kolaylaştıracak kısayollara sahipler. 3D Touch teknolojisinin getirdiği yeniliklerden olan peek ve pop özelliği sayesinde uygulama detaylarını hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey App Store’u iPhone 6s’de açmak ve vitrindeki herhangi bir uygulama üzerine biraz sert basmak. Uygulama hızlı bir şekilde git-gel yapmadan ekranınızda belirecektir. Detaylarını aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz.

iOS-9.3-Peek-and-Pop-App-Store-iPhone-6s

Benzer jestler, Peek ve Pop desteği iTunes Store’da gelmiş. Artık iTunes Store üzerinde daha rahat bir gezinti yapabilirsiniz.