İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 Güncellemesi Sonrası Ortaya Çıkan Safari Sorunları

Birçok iPhone ve iPad kullanıcısı, Apple’ın iOS 9.3 güncelleme sonrası Safari’nin hemen hemen kullanılamaz hale geldiğinden şikayetçi durumda. Safari’nin iOS 9.3’den sonra bağlantı açarken donması ya da çökmesi gibi sorunların yaşandığı bilgisi geliyor.

teknik destek

Bazı insanlar Safari ayarlarından JavaScript desteğini kapatarak tarayıcıyı rahatlattıklarını ve kullanılabilir hale getirdiklerini belirtiyorlar.

Sorun özellikle iOS 9.3 güncellemesi sonrası iPad Air 2’de görülüyor. iPhone 6s gibi üst sınıf cihazlarda da sorunun yaşandığını belirtelim. Hatta sorunu gösteren bir videoda YouTube’da yayınlanmış durumda;

Bu sorunun Apple’ın ilk iOS güncellemesi sonrası çıkmadığını belirtelim. Şirket geçmişte de iOS güncellemeleri sonrası benzer Safari sorunları ile karşı karşıya kalmıştı. Ancak Apple’ın sorunu Nisan ayının ilk haftasında yayınlayacağı iOS 9.3.1 güncellemesi ile çözeceğini belirtelim.

O zaman kadar Safari sorununuz mevcutsa Chrome veya diğer tarayıcıları iPhone veya iPad’iniz de kullanabilirsiniz.

 

teknik destek

2 Yorum

  1. Burçak Burçak 30 Mart 2016

    Chrome dada ayno sorun oluyor hiç birşey yapılmıyor çok sinir bozucu bir durum !!acil düzenleme gelmeli /iphone 6s plus

  2. ibrahim toksoylu ibrahim toksoylu 29 Mart 2016

    ios 9.3 safari sorunu var iphone 6 yeni yükleme yaptım safaride google’a giriyorum ama linklere tıklanmıyor. ve donma yapıyor .. Umarım sorun çözülür.. Yeni güncelleme bekliyoruz..

Yorumlar kapatıldı.