İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 ile Apple Pencil’ın iPad Pro Üzerinde Yapabildikleri Aynen Devam Edecek

iOS 9.3 beta sürüm ile testlere devam eden Apple, iPad Pro ve Apple Pencil kullanıcılarını tedirgin eden bir karara imza attığı düşünülmüştü ki bu kararından vazgeçtiği görülüyor diyebiliriz.

teknik destek

Bu haftanın başlarında iPad Pro üzerinde Apple Pencil’ı kullanırken, bazı Apple Pencil özelliklerinin sınırlandığı iddiası gündeme düşmüştü. Özellikle Apple Pencil’ı iPad Pro üzerinde bir seyir aracı gibi kullanmanın artık mümkün olmayacağı iddia edilmişti ama bunun böyle olmadığı ortaya çıkmış durumda.

KAÇIRMAYIN: iOS 9.3 ile Apple Pencil’ın Yapabildiklerine Sınırlama Geliyor

Aslında tüm bunların düşünülmesinin tek sebebi, iOS 9.3 beta sürümlerle iPad Pro kullanıcılarının Apple Pencil’ın yapabildiği bazı özelliklerinin sınırlandığını görmeleriydi. Ama Apple konuyla ilgili bir açıklama yapmış durumda.

Yapılan açıklamada, Apple Pencil’ın iPad Pro kullanıcıları tarafından gerçek anlamda sevildiği ve artık zirvede duran bir aksesuar olduğu belirtiliyor. iPad’de gezinmenin en önemli yolu olduğu da özellikle vurgulanan raporda, iOS 9.3’ün beta sürümleri ile bazı noktalarda uyumsuzlukların oluştuğu ve bunun gelecek beta güncellemesinde veya en azından iOS 9.3’ün final sürümünde çözülmüş olacağı açıklandı.

iPad Pro kullanıcıları için, 364 TL değerindeki bu aksesuarın yeri ayrı ve Apple’ın Apple Pencil adına böyle bir sınırlamaya gitmesi kendi önünü kapatması anlamına gelebilirdi.

müşteri hizmetleri