İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 ile Apple Pencil’ın Yapabildiklerine Sınırlama Geliyor

Şu anda sadece iPad Pro‘da kullanılabilen Apple Pencil, iOS 9.2 sürümü ile bir seyir aracı gibi kullanılabiliyor. Yani Apple Pencil ile cihazınız üzerinde genel kullanım yapabiliyorsunuz.

teknik destek

Ancak dün yayınlanan iOS 9.3 beta 4 ile bazı iPad Pro kullanıcıları bunun değiştiğini söylüyorlar. Apple’ın Apple Pencil’ın yapabildiklerinde bir noktada sınırlamaya gittiği tahmin ediliyor. Bu da beraberinde, Apple Pencil’ın temelini oluşturan, onunla çizim yapma gibi yeteneklerinin dışında uygulamalar arası gezinme, metin seçme gibi yeteneklerinin sona erdiği anlamına geliyor diyebiliriz.

Kimi kullanıcı bunun betalardan kaynaklanan bir sorun olduğunu ve Apple’ın bu sorunu çözeceğine inanıyor olsalarda Apple‘ın tam bunun aksi yönde bir karar aldığı açık. Artık Apple Pencil’ı sadece temel amaçları için kullanılabiliyor.

Apple’ın bu noktadaki kararının asıl nedeni olarak Apple Pencil‘ın amacının saptırılmamasını hedeflediği de gelen bilgiler arasında. Uygulamalar arasında gezinti yapmak, metin seçmek için Apple Pencil’ın kullanılmasının mantıklı olmadığına inanan Apple’ın iOS 9.3 ile tüm iPad Pro kullanıcıları için sınırlama yapacağı artık bilinen bir gerçek.

müşteri hizmetleri