İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 ile Neler Geliyor ve Ne Zaman Yayınlanacak? (AppleFoni Özel)

iOS 9.3… iOS’un bu yeni sürümü ve iOS 9 için bu büyük güncelleme, dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemine çok sayıda yeniliği getiriyor. iOS 9.3 ile birçok uygulamada yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, oldukça yeni ve iyi bir uyku çekmeye yardımcı Night Shift (Gece Modu), Notlar uygulamasına parola veya parmak izi ile koruma, CarPlay‘e gelen birbirinden muhteşem iyileştirmeler ve daha pek çoğu kullanıma sunulacak.

teknik destek

iOS 9.3 ile ayrıca eğitim adına, okullarda iPad ile öğrenciler ve sistem yöneticileri için daha kolay ve daha kullanışlı hale getirecek yepyeni özellikler mevcut.

Night Shift (Gece Modu)

iOS-Night-Shift
Night Shift

Yapılan birçok araştırmaya göre, akşamları parlak mavi ışığa maruz kalmak sirkadiyen ritimlerinizi etkileyerek uykuya dalmanızı güçleştirebiliyor. iOS 9.3’de kullanıma sunulan bu yepyeni bir özellik olan Night Shift, iOS aygıtınızın saatinden ve coğrafi konumundan yararlanarak, bulunduğunuz yerdeki gün batımı zamanını tespit ediyor. Ardından, ekranınızdaki renkleri otomatik olarak renk tayfının daha sıcak tonlarına çekerek gözlerinizi rahatlatıyor. Ve sabah olduğunda ekranı normal ayarlarına geri döndürüyor.

Notlar

iOS-Notlar
Parola / Parmak İzi Korumalı Notlar Uygulaması

iOS 9.3 ile özel notlarınızı bir parola vasıtası ile veya parmak izinizle daha korunaklı hale getirebilirsiniz. Bu sayede finansal bilgileriniz, tıbbi bilgileriniz veya web sitelerinde oturum açma bilgileriniz gibi en kişisel notlarınızı güvende tutabileceksiniz. Ayrıca notlarınızı oluşturma veya değiştirme tarihlerine göre ya da alfabetik olarak bile sıralayabilirsiniz.

Sağlık

ios-saglik
Gelişmiş Sağlık Uygulaması

iOS 9.3 ile sağlık ve zindelik durumunuz takip edebileceğiniz üçüncü taraf uygulamaları bulmanız çok daha basit. Kilo, antremanlar ve uygku gibi kategorilerde sağlık analizi raporunuz kolayca ekleyebileceğiniz harika bir menü ile gelen Sağlık uygulaması ayrıca Apple Watch’unuzdaki hareket, egzersiz ve duruş verilerinin yanı sıra hedeflerinizi de gösteriyor. iOS 9.3 ile artık tüm sağlık verileriniz bir yerde görebilir ve üçüncü taraf uygulamalarla kolayca paylaşabilirsiniz.

CarPlay

iOS-CarPlay
Gelişmiş CarPlay

iOS 9.3 ile CarPlay çok daha kullanışlı hale geliyor. Özel Apple Music entegrasyonu ile tüm müzikler elinizin altında olacak.

Eğitim

egitimde-ios
Eğitimde iOS

Apple’ın uzun zamandır üzerinde durduğu eğitim ve teknoloji birleşimi bu yeni iOS sürümü ile hayat buluyor diyebiliriz. iPad ile öğrenimde yepyeni ve motivasyon edici bir bir dünyanın kapısını aralatan Apple bunu iOS 9.3 ile sağlayacak.

Öğrenci ve eğitmenlerin bir araya geleceği özel entegre uygulama ile Apple bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Apple ID kimliği ile ister öğrenci olun ister bir eğitmen, tek çatı altında buluşabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bu uygulama ile öğrencinin ders notlarını ve aktiviteleri takip etmesi kadar eğitmenin öğrencilerini de takip etmesi bir o kadar kolay.

Ne Zaman Geliyor?

Yeni iOS sürümünün, iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için bu ilkbaharda, muhtemelen bu ayın sonunda yayınlanması bekleniyor.

müşteri hizmetleri