İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3, iOS 9.2.1 Jailbreak için Yeni Gelişme! Beklenen Her An Gerçekleşebilir

Apple, iOS 9.3 beta 5‘i geliştiriciler ve halka açık be yazılım programı (public beta) kullanıcıları için yayınlamasının üzerinden birkaç gün geçti ve artık Jailbreak dünyasında uzun zamandır devam eden bu sessizlikle ilgili soru işaretleri artmaya başladı.

Uzun zamandır ‘kısa süre sonra Jailbreak’ çıkacak diye olumlu bekleyiş içerisinde olan kullanıcılar büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar. Hatta Jailbreak fenomenlerinden hacker Luca Todesco konuyla ilgili bir de kullanıcılarla alay etmiş, bu hareketi büyük tepki almıştı.

Daha önce iOS 9.3 beta 1 için jailbreak haberi yayınlayan ve iOS 9.3’ün ilk betasının Jailbreak için hazır olduğunu iddia eden Luca Todesco‘nun bu hareketinin sadece aldatmaca amaçlı olduğu ortaya çıkmıştı.

Luca Todesco tarafından aşağıdaki video yayınlanmıştı;

Şimdi ise Jailbreak iOS 9.3 için iyi haber geldi ve iOS 9.3 beta 5 ile birlikte jailbreak onaylandı.

Jailbreak dünyası için devam eden sessizliğin bu şekilde bozulması ve iOS 9.3, iOS 9.2.1 için ilk olumlu adımın gelmiş olması kullanıcılar açısından memnuniyetle karşılandı. Ayrıca Todesco daha önce iOS 9.3 için herhangi bir Jailbreak yayınlama niyetinde olmadığını da açıklamıştı. Bu noktada beklentiler Jailbreak topluluklarından Pangu veya TaiG’den yanaydı.

Apple 21 Ekim’de iOS 9.1’i yayınlamış ve o tarihten bu yana iPhone, iPad veya iPod touch için herhangi bir Jailbreak yayınlanmadı. Sadece birkaç yama ile Pangu ekibi yükseltmeler yaptı. Bunun dışında temelde bir gelişme yok.

En güncel iOS sürümlerinden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.