İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3’de Gerçekten Keşfetmeniz Gereken 2 Yeni iPhone Özelliği

Apple’ın yeni iOS 9.3 güncellemesi hafta başında yayınlandı ve büyük bir heyecan yarattı. Tabi ki kimi zaman iOS güncellemeleri küçük yenilikleri ile kullanıma sunuluyorlar ama iOS 9.3 böyle değil. Diğer ara güncellemelere göre oldukça farklı ve etkin özelliklerle geliyor.

teknik destek

Hatta çoğu uzmana göre iOS 10 için bir önizleme konumunda. Hazirana yında geliştiriciler için yayınlanacak olan iOS 10 için kullanıcıların şüphesiz büyük beklentileri mevcut.

Apple yeni güncelleme ile öncelikli olarak bazı hataları gidermiş ve şiddetli güvenlik açıklarını kapatmış durumda. iOS 9.3’ün en önemli iki farklı özelliği mevcut. Bunlardan birisi Night Shift modu ve bir diğeri ise şüphesiz Notlar uygulaması.

 

iPhone ve iPad için gelen Night Shift moduna dair tüm detayları daha önceki Night Shift yazımızda paylaşmıştık. Apple her fırsatta kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için çalışma yapıyor ve bir diğer deyişle bu gece vardiyası modu kesinlikle buna en iyi örneklerden birisi.

Güvenlik açısından da en iyi deneyimi sunmayı amaçlayan Apple’ın iOS 9.3 ile benzer atılımlar yaptığını da hatırlatalım. Yenilenen ve yükseltilen Notlar uygulaması buna basit bir örnek olarak gösterilebilir. Artık notlarınızı şifreleyebilir ve Touch ID ile rahatlıkla şifre girmeden şifreli notlarınızı görebilirsiniz.

Ayarlar > Notlar menüsü üzerinden şifreleme adına her türlü ayarlama seçeneğine erişebilirsiniz. Touch ID’yi de Notlar uygulaması için bu adımda etkinleştirebilirsiniz.

Ekstra dikkat çeken bir diğer iOS 9.3 özelliği ise iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta Live Photos özelliğinde yapılan değişiklikler. Artık Live Photos animasyonunu çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

müşteri hizmetleri