iOS 9.3’den iOS 9.2.1’e Nasıl Geri Dönülür? (iOS Downgrade)

iOS-9-3-iOS-9-2-1

iOS 9.3 güncellemesi yeni özelliklere sahip ve önceki iOS 9.x sürümlerine göre kayda değer gelişmeleri berberinde getiriyor. Ancak bazı kullanıcıların başı bir süredir iOS 9.3 güncellemesi sonrası ortaya çıkan sorunlardan belada diyebiliriz.

iOS 9.2.1‘den sonra iOS 9.3’e geçiş yapan ve sorunlarla karşılaşan pek çok kullanıcı tekrar iOS 9.2.1’e dönüş yapmak istiyorlar. Bugünki yazımızda iOS 9.3 güncellemesinden iOS 9.2.1’e nasıl geri dönebileceğinizden söz edeceğiz.

Öncelikle bu geri dönüşün Apple’ın izin verdiği sürece geçerli olduğunu ve şu an için geri dönüş yapmanın mümkün olduğunu belirtelim.

Mac veya PC’nize iOS 9.2.1 yazılım dosyasını aşağıdan indirerek başlayabilirsiniz.

iOS için iPhone IPSW 9.2.1

IOS iPad IPSW 9.2.1

iPod Touch için iOS 9.2.1

Bu sırada iPhone, iPad veya iPod touch’ınızın kesinlikle yedeklemesini yapmanızı öneririz. Çünkü işler yolunda gitmezse veri kaybı yaşayabilirsiniz.

Yazılımı indirme ve yedekleme işlemini tamamladıktan sonra iTunes’i tekrar açın. iOS cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın.

iTunes’in sol üst köşesinde yer alan cihaz simgesine tıklayın ve gelen ekrandan Restore butonuna Windows’ta SHIFT tuşu ile birlikte Mac’te ALT tuşu ile basın.

Açılan dosya penceresinden indirdiğiniz iOS 9.2.1 IPSW dosyasını seçin ve gerisini iTunes’e bırakın.

Kurulum işleminin tamamlanmasının ardından iPhone’unuz açılacak ve cihaz kurulum penceresi gelecektir. Buradan kendinize göre herhangi bir seçeneği seçerek devam edebilirsiniz. İşte bu kadar! Artık cihazınızda iOS 9.2.1 yazılımı çalışıyor olacak.

Yine de iOS 9.3’den durduk yere geri dönüş yapmamanızı özellikle belirtmek isteriz. Çünkü iOS 9.3 güncellemesi daha iyi performans daha iyi güvenlik ve yeni özellikleri ile iOS 9.2.1 güncellemesine göre çok daha gelişmiş bir yapıya sahip.

müşteri hizmetleri