iOS 9 Benimsenme Oranı %84’e Takılı Kaldı!

iOS_9

Apple tarafından ara ara güncellenen iOS benimsenme oranında 9 Mayıs’ta bir güncelleme yapılmış durumda. Oranlar Apple’ın içinde bulunduğu durumu özetler nitelikte. Uzun zamandır %80 seviyesine kilitlenen iOS 9 benimsenme oranı şu anda %84 olarak görülüyor.

müşteri hizmetleri

ios-9-kullanim-orani-mayis

iPhone, iPad ve iPod touch’ta yer alan iOS yazılım sürümlerine göre belirlenen bu oranlara bakıldığında iOS 8’in halen %11 ile güçlü bir kullanıma sahip olduğunu da gösteriyor. iOS 7 ve önceki sürümler içinde benimsenme oranı %5 olarak görülüyor.

iOS 9 için artık yolun sonu gelmiş durumda. WWDC 2016’da tanıtılacak ve geliştiricilerin kullanımına sunulacak olan iOS 10‘la birlikte büyük bir düşüşe geçecek olan iOS 9’un benimsenme durumu aslında Apple’ın iOS cihaz satışları ile birebir orantılı. Satışlarda ağır kan kaybeden Apple’ın iOS 9’un kullanımını yükseltemediği de net bir şekilde görülüyor.

18 Nisan’da paylaşılan sonuçlarda da benzer oranlar mevcuttu. En fazla 1 puanlık bir oynama söz konusu diyebiliriz. Bu saatten sonrada iOS 9 için benimsenme oranında en fazla 1 puanlık artışın görüleceği ve oranın 13 Haziran’dan itibaren hissedilir derecede düşüşe geçeceğini söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri