iOS 9, Cihazların %60’ına Hakimiyet Kurmuş Durumda

0
ios-9

Apple, iOS 9’un benimsenme oranlarını App Store veri grafiği için güncelledi. iOS 9’un benimsenme oranının %60’ı aştığı ve bu kadar kısa sürede böylesine büyük bir başarı yakalamış olması şaşırttı. Kullanıcılarının iOS 9 için ilk tepkileri her ne kadar cihazı yavaşlattığını söylemeleri olmuş olsa da ortaya çıkan benimsenme oranı güncellemenin güçlü bir güncelleme olduğunu gösterdi.

teknoloji hattı
teknoloji hattı

ios-9-kullanim-orani

Apple’ın kullanıcıların iOS 9’a geçişini sağlamak için teşvikleri de söz konusu. Bunu gerek App Store gerekse verdiği ek güncellemeler ile sağlıyor. Basit bir örnek vermek gerekirse son verilen iOS 9.1 güncellemesi, bünyesinde barındırdığı yeni emojiler ile pek çok kullanıcının ilgisini hemen çekmişti.

İLGİLİ İÇERİK:  iOS 13 tanıtım tarihi

Özellikle iOS 9’un pek çok cihaza verilmiş olması benimsenme oranının daha da artacağının işareti olarak gösteriliyor. Çünkü iPhone 4s için bile iOS 9 güncellemesi kullanılabilir durumda.

Cihazını hale güncellememiş kullanıcıların, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden güncellemeyi yapabileceklerini belirtelim.

teknoloji hattı

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.