iOS 9, Cihazların %60’ına Hakimiyet Kurmuş Durumda

ios-9

Apple, iOS 9’un benimsenme oranlarını App Store veri grafiği için güncelledi. iOS 9’un benimsenme oranının %60’ı aştığı ve bu kadar kısa sürede böylesine büyük bir başarı yakalamış olması şaşırttı. Kullanıcılarının iOS 9 için ilk tepkileri her ne kadar cihazı yavaşlattığını söylemeleri olmuş olsa da ortaya çıkan benimsenme oranı güncellemenin güçlü bir güncelleme olduğunu gösterdi.

teknik destek

ios-9-kullanim-orani

Apple’ın kullanıcıların iOS 9’a geçişini sağlamak için teşvikleri de söz konusu. Bunu gerek App Store gerekse verdiği ek güncellemeler ile sağlıyor. Basit bir örnek vermek gerekirse son verilen iOS 9.1 güncellemesi, bünyesinde barındırdığı yeni emojiler ile pek çok kullanıcının ilgisini hemen çekmişti.

Özellikle iOS 9’un pek çok cihaza verilmiş olması benimsenme oranının daha da artacağının işareti olarak gösteriliyor. Çünkü iPhone 4s için bile iOS 9 güncellemesi kullanılabilir durumda.

Cihazını hale güncellememiş kullanıcıların, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden güncellemeyi yapabileceklerini belirtelim.

müşteri hizmetleri