İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9 Mesajlar Uygulaması için En İyi Jailbreak Tweakleri

Apple cihazlarında, iOS üzerindeki Mesajlar uygulamasında iki mesajlaşma tipi mevcuttur. iMessage ve SMS olarak iletişim kurulabilir. Her yeni iOS sürümü ile Apple Mesajlar uygulamasını geliştirmekte ve büyük yenilikleri kullanıma sunmaktadır. Ancak hala eksik olan bazı temel özellikler mevcut ve bunları jailbreak tweakler ile doldurmak mümkün.

İşte sizin için derlediğimiz en iyi iOS 9 Mesajlar uygulaması için en iyi jailbreak tweakleri.

1) Couria (Ücretsiz)

Couria-tweak

Couria, hızlı cevaplama seçeneğinde tüm görüşmeyi görüntülemeye izin veren bir jailbreak tweakidir. Bu tweak hızlı cevap özelliğini geliştirir. Ayrıca hızlı mesaj oluşturma yeteneğini de Mesajla uygulamasını kazandırıyor.

2) Incognito Messages (Ücretsiz)

Mesaj iletilerine cevap yazarken gönderdiğiniz kişinin veya daha önce sizin yazdığınız mesajlar görüntülenir. Bu jailbreak tweaki ile bunu engelleyebilirsiniz.

3) Messages Customizer Pro (Ücretsiz)

MessagesCustomiserPro

Bu teak ile Mesajlar uygulamasını baştan sona özelleştirebilirsiniz. Mesajlaşma penceresinin arka planını değiştirebilir ve mesaj balonlarının renklerini ayarlayabilirsiniz.

Eğer tweaki kullanmak istiyorsanız Cydia üzerinden kaynak eklemeniz gerekiyor.

3) MessageHeads (0,99 Dolar)

messageheads

Facebook Messenger’ın Android için kullanılan yapısını iOS’a getiren jailbreak tweakidir. Sohbetler balon şekline bürünmektedir ve iOS için Mesajlar uygulaması çok daha pratik hale indirgenmektedir.

remotemessages

Normalde siz Mac üzerinden iPhone’unuzla eş zamanlı olarak iMessage’ı kullanabilirsiniz ancak bir Windows kullanıcıysanız o zaman iPhone’unuzun Mesajlar uygulamasını uzaktan kontrol edemezsiniz. Bu jailbreak tweaki Windows üzerinden iMessage ve Mesajlar uygulamasını kullanmanıza olanak sağlıyor. Kurulumu oldukça basittir. Gerekli olan yapılandırmayı yaptıktan sonra Windows’da tarayıcı üzerinden kullanıma başlayabilirsiniz.

switchService

SwitchService, iMessage ve SMS arasında hızlı bir gçeiş jestine olanak tanıyan jailbreak tweakidir. İki mod arasında sadece dokunarak ve kaydırarak geçiş yapabilirsiniz. Mavi veya yeşil renk olması ile iMessage mı yoksa normal SMS mi anlayabilirsiniz.

6) TypeStatus 2 (Ücretsiz)

typestatus-2

Birisi size iMessage ile mesaj göndermek istediğinde bunu size durum çubuğu üzerinden bildirir. Mesajın alıcı tarafından okunması da aynı şekilde tarafınıza durum çubuğu üzerinden bildirilir.